TJ HOLEŠOV – KH ZBROJOVKA VSETÍN 33:20 (13:9)

Fantastické představení nabídli divákům domácí házenkáři. Obrana s oběma brankáři se proměnila v neprostupnou zeď a rychlé protiútoky drtily soupeře.

„Byli jsme kompletní a dařilo se nám. Před utkáním jsme měli trošku obavy, protože Vsetín hraje vždycky hodně bojovně. Tentokrát nám však vycházela střelba a zachytali oba brankáři. Znovu řádili Plšek s Balůskem. Dokázali jsme se prosazovat z rychlých protiútoků. Základem však bylo, že nám fungovala obrana,“ zdůraznil holešovský trenér Roman Pavlas.

Začátek zápasu přitom vůbec nenasvědčoval konečnému třináctibrankovému rozdílu. Po přestávce však už Holešov dominoval a postupně navyšoval náskok. V závěru už byli diváci svědky exhibice v podání holešovského mužstva.

„V závěru začal odcházet soupeř fyzicky a my jsme se dokázali prosazovat v koncovce,“ řekl Pavlas.

Hostující hráči si nedokázali poradit s nejlepším střelcem druhé ligy Robertem Plškem, který nastřílel jedenáct branek.

„Letos se Robertovi daří. Loni měl trošku problémy s ramenem. Je schopen dávat góly z rychlých protiútoků z druhého sledu. Rychle doplní útok, a když to zdvihne ze dvanácti metrů, tak se to nedá bránit. Když začne soupeř hrát na Plška osobku, tak se otevře prostor pro Zetíka,“ dodal trenér Holešova.

Holešov: Luňák, Rypka – Plšek 11, Balůsek 10, Zetík 4, Konůpka 4, Novák 2, Kasaj 2, Titkov, Procházka, Růžička, Bábek. Trenér: R. Pavlas.