V sobotu holešovský tým prohrál v Uničově 4:8. Hosté byli na půdě osmého celku soutěže odhodlaní podat co nejlepší výkon. Zpočátku zápasu se jim také dařilo. Ve třiadvacáté minutě totiž Daniel Mikeška vyrovnal na 3:3.

Potom však následovala rozhodující pasáž utkání. Ofenzivně naladěný Uničov si v 50. minutě vypracoval náskok až na 8:3. Ve zbytku střetnutí Daniel Mikeška už jenom zmírnil hostující porážku.

V neděli Holešov podlehl stejným výsledkem 4:8 Šumperku. Rovněž ve druhém víkendovém souboji se hosté dlouho drželi. Už ve třetí minutě je poslal do vedení Jiří Nedbal. Severomoravané ovšem ve druhé třetině zvrátili vývoj duelu na svoji stranu. Po ní vedli 5:3 a Šumperk ani ve třetím dějství neměl pochopení pro překvapení.

,,V obou partiích jsme byli vyrovnaným soupeřem. O jejich osudu ale rozhodlo sebevědomí, které nám chybí. A to se s každým dalším neúspěchem zmenšuje. Navíc se pořád potýkáme s velkou marodkou a ta nás limituje ve složení kvalitní sestavy," konstatoval po víkendu zklamaný holešovský lodivod Petr Šíma.

Ten viděl hlavní rozdíl ve výsledcích v neproměňování šancí jeho týmu. ,,S efektivnější koncovkou bychom Uničov i Šumperk potrápili víc. Na severu Moravy se nedařilo ani našim gólmanům," posteskl si Šíma.