,,V příjemném počasí jsem si po dlouhé závodní přestávce zajel do Holešova otestovat formu. Svojí účastí jsem chtěl také podpořit závod pořádaný Ondřejem Němcem,“ pronesl těsně po doběhnutí do cíle David Pelíšek.

 Ten od startovního výstřelu běžel na předních pozicích. ,,V rychlém závodu jsme byli úvodní dva kilometry na čele společně s Davidem Kotyzou. V průběhu třetího kilometru se mi však David vzdálil a na prvním místě si vytvořil deseti až patnácti metrový náskok. 200 metrů před cílem jsem ale nastoupil a Kotyzu jsem předběhl. Na zlaté pozici už jsem pak zůstal. David závěrečný finiš vzdal,“ upozornil na rozhodující momenty olomoucký vytrvalec, kterému se rychlá trať v Holešově líbila.

 ,,Mám sice raději delší trailové závody, ale v holešovském zámeckém parku to byl pro mě velmi kvalitní trénink,“ pochvaloval si Pelíšek.

 Z regionálních běžců se v konkurenci 85 mužů do první desítky výsledkové listiny vešli Fryštačan Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín), který obsadil v čase 16:46 pátou příčku, Radek Sadil (Chomýž, 16:49) skončil šestý, Tomáš Blaha (AK Kroměříž / O.Němec, 16.57) sedmý, prusinovický Jakub Janda (Rohálov bike Team, 17:02) osmý, Jiří Červenka (SK Jaroslavice, 17:10) devátý a Petr Veselský z Aspotu Hulín desátý (17:23).

 Žen se v Holešově postavilo na start pětapadesát. Mezi nimi zvítězila Kateřina Švancarová (SK Skol Brno, 18:51), před Lenkou Jančaříkovou (AAC Brno, 19:35). Bronz získala za čas 19:47 Zuzana Kročová z SK Hranice. Martina Novotná (AK Kroměříž / O. Němec) doběhla ve stejném čase čtvrtá a Veronika Brázdová (Valachbajk Team, 20:40) pátá.

 ,,Účast v Holešově mi doporučil děda František Prukner,“ přiznala Kateřina Švancarová.

Mladá Brňačka byla mezi ženami překvapivě suverénní.

 ,,Hned po startu jsem se probojovala na první příčku a už jsem na ní zůstala až do cíle. Potěšilo mě, že se mi po celý průběh závodu dařilo držet ostré tempo. Na čas jsem ale neběžela. S výkonem na Hané jsem však spokojená,“ radovala se atletka z klubu SK Skol Brno.

 Vítězka měla také jasno, jak triumf v Holešově oslaví.

 ,,Po příjezdu domů si dám nějaký dobrý dortík,“ nezapírala osmnáctiletá Kateřina Švancarová.

Letošní ročník Zámecké pětky měl start i cíl na atletickém stadionu. Zbytek závodu probíhal v přilehlém zámeckém parku. V hlavním pětikilometrovém běhu se ho ve všech kategoriích zúčastnilo 140 vytrvalců. V 12 dětských kategoriích si zazávodilo 132 dětí. Závodu přálo také počasí. Bylo slunečno a teplota se pohybovala kolem 30 stupňů.         

GALERIE VÍTĚZŮ JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍ V ZÁMECKÉ PĚTCE 2020:

Muži do 39 let: David Pelíšek (Olomouc) 15:27

Muži do 49 let: Radoslav Šíbl (Ekodrill Zlín) 16:46

Muži do 59 let: Petr Menšík (Aspot Hulín) 19:30

Muži nad 60. let: Zdeněk Smutný (AK Drnovice) 21:51

Junioři: Tomáš Omelka (Bystřice pod Hostýnem) 18:49

Ženy do 39 let: Martina Novotná (AK Kroměříž / O. Němec) 19:47

Ženy do 49 let: Zuzana Kročová (SK Hranice) 19:47

Ženy nad 50 let: Lenka Jančaříková (AAC Brno) 19.35

Juniorky: Kateřina Švancarová (SK Skol Brno) 18:51.

ZÁVOD O NEJLEPŠÍ HOLEŠOVÁKY:

   Muži:

   1. Radek Kovařík (RK Pells Holešov) 18:28

2. Vitalij Cuperjak (Holešov) 19:44

3. Jaroslav Remeš (OD Morava) 20.31.

Ženy:

1. Petra Nováková (Atletika Holešov) 21:32

2. Alena Pospíšilová (STG Holešov) 24:12

2. Jarmila Gabrhelíková (Holešov) 24:20.

VÍTĚZOVÉ DĚTSKÝCH KATEGORIÍ:

Martin Omelka (Bystřice pod Hostýnem), Viktorie Liliana Kupková (Atletika Holešov), Radim Ptáček (Rohálov Bike Team), Simona Samková (AHA Vyškov), Martin Remeš (HK Kroměříž), Agáta Juráňová (Atletika Holešov), Adam Petržela (Atletika Holešov), Kamila Drdová (AK Emila Zátopka Kopřivnice), Dalibor Drda (AK Emila Zátopka Kopřivnice), Stela Tomanová (Orel Vyškov), Tomáš Jančařík (Univerzita Brno – Orel Židenice), Michaela Petrželová (Atletika Holešov).