SOKOL HC PŘEROV B – TJ HOLEŠOV 26:37 (13:20)

Hostující hráči vlétli na svého soupeře od prvních minut a své vedení postupně navyšovali. Po první půli vedli 20:13. Hosté měli přitom k dispozici jenom jednoho hráče na střídání.

„Máme nějaké hráče zraněné, další byli pracovně mimo,“ vysvětlil trenér Holešova Roman Pavlas.

I přes úzký kádr neměli hosté problém s fyzickou kondicí. Především klíčoví hráči na tom byli hodně dobře.

„Přerov měl z nás asi strach, protože od začátku utkání až do poloviny druhého poločasu hrál osobní obranu na spojky Plška a Zetíka. Podle mého názoru to nebylo příliš efektivní řešení. Pohyblivý Balůsek tak měl mnohem víc prostoru a dokázal nastřílet šestnáct branek,“ zdůraznil Pavlas.

Osobní obrana hostům vůbec nevadila. Naopak Plšek se Zetíkem si mohli odpočinout a dokázali se pak prosazovat z rychlých protiútoků. Ve druhém poločase hráči Holešova opět hru kontrolovali a v klidu si dokráčeli pro pátou výhru v řadě. Výborný start mužstva do soutěže trenéra Pavlase nijak nepřekvapuje.

„Měli jsme výhodný los, protože jsme zatím narazili na týmy, které se budou zřejmě pohybovat v dolní polovině tabulky. Pokud budeme nastupovat s kompletní základní sestavou, tak můžeme vyhrávat. Už před sezonou jsme si říkali, že pokud půjde vše podle předpokladů, tak bychom mohli mít po šesti kolech dvanáct bodů. To znamená porazit v neděli doma Zubří B,“ dodal Roman Pavlas.

Holešov: Luňák, Rypka – Balůsek 16, Plšek 9, Zetík 6, Procházka 2, Novák 2, Titkov 1, Bábek 1. Trenér: R. Pavlas.