SKP HOLEŠOV – SKV HOŠŤÁLKOVÁ 3:2 (18, –19, 23, –23, 8) a 3:1 (-24, 13, 23, 20)

Hlavně první zápas byl velmi vyrovnaný. Na straně Hošťálkové byly obrovské zkušenosti hráčů, na straně Holešova zase vynikající hra v poli a bojovnost a tyto aspekty rozhodovaly o vítězných míčích. Hráči obou družstev využívali každé chybičky k potrestání soupeře a k zisku vítězného setu.

První zápas tak dospěl do tie-breaku, který pro sebe získal SKP Holešov, protože přece jenom ke zmíněným kladům přidával precizní blok. V závěru zápasu se také začala projevovat lepší fyzická kondice Holešovských, která se projevovala v razanci při útoku.

Ve druhém utkání Hošťálková v dramatické koncovce získala první set. To však bylo z jejich strany vše, protože volejbalisté Holešova se do soupeře pustili tak, že mu ve druhém setu povolili uhrát pouze třináct bodů. Markantně se začal projevovat rozdíl v blokování, a exligoví borci z Hošťálkové nebyli schopni přehrát vítězný smeč na palubovku soupeře.

Domácí pak pokračovali v přesné a kombinační hře, získali další dva sety a zaslouženě si připsali čtyři body do tabulky.

„Hráči obou družstev předváděli ve vzájemném duelu nádherný volejbal, který ocenili i přítomní diváci. V případě, že budou v takových výkonech pokračovat, neměli by mít strach ze sestupu. Diagonální hráč Nášel nepodal sice obvyklý výkon, ale ostatní hráči převzali odpovědnost do svých rukou. Vynikající výkon podal středový hráč Jahoda, přes jehož bloky se soupeři velice těžko prosazovali. Ze středu sítě jsme také uhráli hodně rozhodujících míčů, což svědčí o naší zlepšené hře na příjmu. Další zápasy však napoví více,“ dodal holešovský kouč Ivo Janečka.

SKP Holešov: Hýbner, Chytil, Stárek, Karabec, Nášel, Ohlídal, L. Janečka, K. Janečka, Vaculík, Červenka a Jahoda. Trenér Ivo Janečka.