HOLEŠOV – FBC ALIGATORS KLOBOUKY 5:6 v prodl. (2:2, 1:2, 2:1, 0:1)

„Věřili jsme, že jsme schopní vzhledem k aktuální formě se soupeřem z Národní ligy sehrát vyrovnanou partii," byl před utkáním optimista domácí kouč Jaroslav Fuksa. Jeho slova se potvrdila, ovšem zpočátku zápasu Klobouky plnily roli mírného favorita.

Ve vysokém tempu hrající hosté se totiž ve třetí minutě po trefě Dufka ujali vedení 1:0.

„Teprve potom jsme se i my konečně osmělili k ofenzivním choutkám a měli jsme i šance. V nich vynikal Daniel Mikeška, který nejprve nastřelil tyčku, aby v patnácté minutě náš elitní forvard ze standardní situace potěšil početné obecenstvo srovnáním stavu na 1:1. Lízal však v osmnácté minutě vrátil hostům jednobrankový náskok, nicméně už po následných osmi sekundách to bylo díky pohotovému Tkadlčíkovi 2:2," letmo popsal vývoj první třetiny Fuksa.

Také v dalším průběhu střetnutí měl tým z buchlovských hor mírnou převahu a tu vyjádřil ve vedení na 3:2, 4:3 a 5:4. Hanáci vždy dokázali odpovědět vyrovnáním. Branku na 5:5 vstřelil dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby znovu kapitán Daniel Mikeška.

,,Ve třetí minutě prodloužení už ale Klobouky zásluhou nestárnoucího Dufka, jenž na samé hranici brankoviště zužitkoval dlouhou Líznarovu přihrávku, daly rozhodující gól, a do čtvrtfinálové skupiny tak postoupilo hostující družstvo," smutnil šéf holešovské lavičky Fuksa.

Ten však ocenil přístup k zápasu, bojovnost a nasazení svých svěřenců.

,,Škoda jenom, že jsme byli díky zvýšenému důrazu zejména ve třetí třetině často vylučovaní. Branku na 4:5 jsme proto inkasovali v oslabení. Přesto jsme na konci duelu dokázali vyvinout drtivý tlak. V prodloužení už ale byly Klobouky šťastnější," konstatoval po vyřazení svého družstva v národním poháru Jaroslav Fuksa.

Branky: Daniel Mikeška 2, Tkadlčík, Müller, Mikšík – Dufek 2, Líznar 2, Koláček, Ondřej Bábíček.

Sestava Holešova: Ondřej Mikeška – Fridrich, Nepraš, Radek Nedbal, Mrnuštík, Mikšík, Tkadlčík, Daniel Mikeška, Grygera, Šiška, Jiří Nedbal, Müller, Svozil, Tomáš Trčka.