Holešov nastartoval sezonu v pohodovém rozpoložení, když Hanáci porazili rezervu TJ Znojma 7:3 a zdolali také tým VSK VUT Skurut Hai Brno 4:1.

,,V souboji se Znojmem jsme se s přibývajícími minutami zápasu neustále zlepšovali. Bylo vidět, že jsme na tom dobře fyzicky. V duelu byl také rozdíl v brankářích. Zatímco náš Ondřej Mikeška podal spolehlivý výkon, znojemský Veselý udělal několik chyb," pochvaloval si po prvním letošním střetnutí ve třetí lize holešovský kapitán Daniel Mikeška. V následné partii s brněnským celkem VSK VUT Skurut Hai však bylo skóre až do 31. minuty vyrovnané. Potom ale Holešov vsítil Vysloužilem branku na 2:1 a od této pasáže zápasu už byli domácí lepší.

,,Trpělivě jsme čekali na příležitost a jelikož jsme byli běhavějším kolektivem, věřil jsem, že i druhý souboj vyhrajeme," tvrdí Daniel Mikeška.

Přestože Valašské Klobouky prohrály v záložním družstvem Hattricku Brno 0:5 a s celkem VSK VUT Skurut Hai Brno 4:5, je kouč Martin Drgoň s výkonem svých svěřenců poměrně spokojený.

,,Škoda, že jsme s brněnským Hattrickem prohrávali ve dvanácté minutě už 0:4. Máme ale pozměněný kádr a ten se musí ještě sehrát, což se projevilo na našem výkonu. Více mě mrzí promarněná šance bodovat ve druhém utkání. Se Skurutem Brno jsme totiž i v oslabeně sestavě vedli 3:1 a 4:2. Zbytečná ztráta koncentrace nás však připravila o povzbudivý úspěch," zalitoval Drgoň.

„Jakmile si ovšem ve třetí lize zvykneme na vyšší tempo hry, budeme nebezpeční většině soupeřům," věří valašskokloboucký trenér.

HOLEŠOV – TJ ZNOJMO B 7:3 (2:1, 1:0, 4:2)

Branky Holešova: Müller 3, Tomáš Trčka 2, Tkadlčík, Daniel Mikeška.

HOLEŠOV – VSK VUT SKURUT Hai Brno 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky Holešova: Svozil, Vysloužil, Daniel Mikeška, Grygera.

Sestava Holešova: Ondřej Mikeška – Nedbal, Svozil, Vysloužil, Nepraš, Mrnuštík, Fridrich, Sovadina, Daniel Mikeška, Müller, Tkadlčík, Grygera, Šiška, Tomáš Trčka.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – HATTRICK BRNO B 0:5 (0:4, 0:0. 0:1)

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – VSK VUT Skurut Hai Brno 4:5 (0:0, 4:2, 0:3)

Branky Valašských Klobouk: Kanyicska 2, Vojtěch Trčka 2.

Sestava Valašských Klobouk: Plesník – Boček, Vojtěch Trčka, Spáčil, Ovesný, Valčík, Vaculčík, Drgoň, Straňák, Kanyicska.