FBC SLOW SHOES HOLEŠOV – TJ SAM73 ZNOJMO B 2:4 (0:3, 1:1, 1:0)

Holešov prospal úvodní dějství a v dalším průběhu už nedokázal ztrátu dohnat. Rezerva Znojma přitom nastoupila jen se sedmi hráči do pole a jedním brankářem.

„Hráči si asi mysleli, že se soupeř porazí sám. Nastoupili jsme jako mistři světa, ale nebylo to podpořeno výkonem na hřišti," zlobil se trenér Holešova Petr Šíma.

Dalo se očekávat, že hráči Znojma se v menším počtu dostanou rychleji do tempa, ale postupem času jim začnou docházet síly. To se také potvrdilo, ale Holešov svou převahu nedokázal víc jak dvakrát gólově zužitkovat.

„Ve třetí třetině se mohl na naší polovině klidně provozovat jiný sport. Hrálo se jenom na jednu branku, ale neproměňovali jsme šance. Mohli jsme vyhrát, ale to bychom museli alespoň trefovat branku. Porážka byla pro mě určitě zklamáním," dodal Šíma.

Branky a asistence Holešova: 20. Trněný (Trčka), 33. Tkadlčík (Sovadina P.).

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV – VSK VUT SKURUT HAI BRNO 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Ve druhém utkání už Holešov dokázal po zlepšeném výkonu zvítězit.

„V prvních dvou třetinách jsme předváděli podobný výkon jako v prvním duelu. Výsledek se nám podařilo otočit až ve třetí třetině. Bylo to zásluhou naší lepší fyzické připravenosti. Klidně jsme mohli vyhrát o sedm gólů, ale pokud nebudeme proměňovat gólové šance, tak se budeme trápit," podotkl holešovský trenér.

Největším problémem holešovského týmu v úvodu sezony byla právě střelecká nemohoucnost.

„V prvním zápase přišla první zbytečná ztráta. Na druhou stranu se většinou rozhoduje až v závěru sezony. Jestli to byla jediná ztráta v soutěži, tak nám to nebude vadit," dodal Petr Šíma.

Branky a asistence Holešova: 7.Vyvlečka (Filipčík), 37. Müller (Trčka), 42. Sovadina P., 45. Trčka (Fridrich).

Holešov: Mikeška O. (1. zápas), Bajza (2. zápas) – Fridrich, Filipčík, Nepraš, Vysloužil – Trčka, Tkadlčík, Müller, Vyvlečka, Trněný, Mikšík, Sovadina P., Lánský.