,,Po dvou a půl měsících nás opět čekala neoblíbená cesta do Znojma, kde jsme se stejně jako v prosinci utkali se dvěma nejsilnějšími celky naší skupiny Ligy veteránů. Téměř každý hráč v sestavě Znojma i Pozdního sběru totiž před 10 – 15 lety hrál extraligu,“ upozornil obránce Holešova Jan Vysloužil.

Na jihu Moravy to proto byla pro jeho tým velká výzva. Holešovští florbaloví matadoři ovšem ani v jednom duelu neuspěli. S domácím Znojmem prohráli 0:5 a brněnskému Pozdnímu sběru podlehli 2:5.

,,Znojmo utkání odehrálo na tři kompletní pětky. Domácí proto měli od začátku do konce zápasu dost sil. Nevypustili žádný souboj. My jsme byli pod tlakem a téměř pořád se hrálo na naší polovině hřiště. Pouze občas jsme se osmělili k útoku. Nicméně škoda, že jsme už po 41 sekundách inkasovali první gól, protože jinak se nám v obraně dařilo. Dojem jsme si pokazili až na konci střetnutí, kdy jsme čtvrtou branku dostali čtyři sekundy a pátou jednu sekundu před koncem duelu,“ mrzí Vysloužila.

S Pozdním sběrem měl Holešov co napravovat.

,,V předcházejících dvou zápasech jsme totiž brněnským Buldokům nevstřelili ani jednu branku. Také v souboji ve znojemské sportovní hale jsme byli pod velkým tlakem. V ofenzívě jsme však dokázali být nebezpeční a podařilo se nám korigovat skóre na 1:2 a 2:3. Poté jsme mohli z velké šance vyrovnat. To se ale nestalo a z následujícího protiútoku dal Marek Kadlec gól na 4:2. To nás definitivně zlomilo,“ přiznal Jan Vysloužil.

V tabulce ve Skupině 6 Ligy veteránů Holešov zůstal na 3. místě. Na čele je Pozdní sběr před Znojmem.

Další mistrovské zápasy v Lize veteránů holešovské mužstvo odehraje 23. března ve sportovní hale v Blansku, kde se od 13.30 hodin utká s domácím celkem Blanska a v 15.50 hodin se tam střetne s olomouckým mužstvem FBC Dragons.

LIGA VETERÁNŮ – Skupina 6:

TJ ZNOJMO – FLORBAL HOLEŠOV 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

POZDNÍ SBĚR – FLORBAL HOLEŠOV 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky Holešova: Mrnuštík, Tkadlčík.

Holešov: Janalík – Fridrich, Mrnuštík, Svozil, Vysloužil, Petr Lánský, Richter, Tkadlčík, Pavel Lánský, Dragan.