Zato Hulín prohrál dvakrát 0:3 na palubovce souseda v tabulce ze Vsetína.

VK NAPAJEDLA – SKP HOLEŠOV 0:3 (-20, –10, –21)

V družstvu SKP nemohl do zápasu nastoupit kapitán a současně nejlepší smečař Hýbner, který měl problémy s kolenem. Tato citelná ztráta však nebyla patrná, protože ho dobře nahradil Vaculík. Holešov si od prvních míčů vynutil respekt a výborným útokem získal první set. Zvlášť ve druhém setu se rozehrál k výbornému výkonu nahrávač Nesrsta. Jeho pestré hry využívali všichni spoluhráči, a když přičteme výborné podání družstva, tak výsledkem bylo deklasování soupeře. Ten si uhrál pouhých deset míčů. Také třetí set byl v režii SKP a jeho celkové vítězství 3:0 bylo zcela zasloužené. Na liberu opět podával výborný výkon Mrhálek.

SKP Holešov: Vaculík, Stárek, Matela, Beneš, Karabec, Nesrsta, Mrhálek, Janečka, Bryol, Ohlídal, Koláček.

VK NAPAJEDLA – SKP HOLEŠOV 1:3 (-20, 21, –19, –15)

Do druhého zápasu poslal trenér Ivo Janečka do hry další hráče z lavičky. Přestože se hosté dopouštěli chyb na příjmu podání, výborným blokem a kvalitním podáním vybojovali další sadu. Souhra však začala váznout ve druhém setu a ani střídáním se nepodařilo domácí zastavit. Napajedla tak srovnala skore na 1:1 na sety. Do třetího setu vnesli klid Stárek a Nesrsta, kteří vystřídali Bryola s Janečkou. SKP Holešov si ziskem dalších dvou setů vybojoval cenné vítězství, protože tento zápas bojoval především s vlastními chybami, než se soupeřem.

„Čekal nás těžký soupeř. V loňském ročníku se mi jeho hra velice líbila a tipoval jsem, že Napajedla budou černý kůň soutěže. Mají mladý ambiciózní tým, jehož většina hráčů prošla juniorkou Zlína. První utkání bylo z našeho pohledu bez chyb. Poprvé dostal od prvního zápasu příležitost nahrávač Nesrsta a zahrál velmi dobře.

Druhý zápas byl z naší strany nepochopitelně nepřesný. Dopouštěli jsme se spousty nevynucených chyb, jichž soupeř využíval. Proto jsme bojovali hlavně sami se sebou a z toho důvodu si našeho vítězství cením,“ řekl trenér Holešova Ivo Janečka.

V sobotu přivítá doma Holešov volejbalisty Bojkovic.

SKP Holešov: Vaculík, Bryol, Matela, Ohlídal, Koláček, Janečka, Mrhálek, Nesrsta, Karabec, Beneš, Stárek.

VK MEZ VSETÍN – SK SPARTAK HULÍN 3:0 (16, 24, 16)

Do utkání nastoupili domácí hráči sebevědomě a od počátku hráli trpělivě. Náskok si udrželi až do konce setu. Ve druhém setu se hosté, kteří nastoupili v hodně improvizované sestavě, zlepšili, ale na zisk sady to nestačilo. Třetí dějství bylo již jednoznačnou záležitostí a náskok se domácím podařilo udržet až do konce.

VK MEZ VSETÍN – SK SPARTAK HULÍN 3:0 (17, 19, 19)

Ve druhém zápase se zdáli hostující hráči poněkud vykolejení a působili odevzdaným dojmem. Vršili jednu chybu na druhou.

Už v sobotu přivítají v tělocvičně ZŠ hráči Spartaku v dalším dvojutkání poslední Uherské Hradiště.

Hulín: Hošek, Dostál, Grohar, Lutonský, Valko, Matýšek, Sýkora.