V současné době dosahuje největších úspěchů Jiří Orság, který je členem vzpěračské reprezentace juniorů i mužů. V letošním roce získal stříbrnou a dvě bronzové medaile na Mistrovství Evropské unie vzpěračů a v červnu získal první historické medaile pro Českou republiku na Mistrovství světa juniorů, které se konalo v Praze. Zde vybojoval dvě bronzové medaile a byl naším nejúspěšnějším závodníkem. Jiří je v současné době zařazen v olympijské přípravě vzpěračů.

V úpolových sportech dosahují pravidelně medailových umístění na republikových soutěžích v judu Jiří Boreš a Alexandr Juračka, kteří jsou zároveň členy širší dorostenecké, resp. juniorské reprezentace ČR.

Vynikající výkony předvádí v současnosti Eva Šutová, členka atletického oddílu AK Asics Kroměříž. Na mistrovství ČR v kategoriích dorosteneckých a juniorských se pravidelně umísťuje na medailových pozicích v běhu na 400 m př., 100 m př. a 400 m. V červnu se zúčastnila Mistrovství světa v atletice do 17 let v Ostravě, kde reprezentovala ČR v běhu na 400 m př.

Do 1. ročníku nastoupila v letošním roce členka širšího reprezentačního kádru a reprezentantka do 18 let v ledním hokeji Martina Křupková.
Studenti 4-MS jsou úspěšnými účastníky širokého spektra soutěží (kopaná chlapců i dívek, silový víceboj, atletika, přespolní běh, odbíjená, stolní tenis, florbal, basketbal, šplh), každoročně se přes vítězství v okresních a krajských kolech probojují do republikového finále.

Závodníci dosahují výborných individuálních výkonů (např. atlet Robert Novotný – 100 m za 11,4s, dálka – 625 cm). Mezi výborné sportovce patří dále mladí fotbalisté FC Tescoma Zlín ( Jaroslav Svoboda, Václav Cahyna, Radek Sumec ), kteří hrají nejvyšší dorosteneckou soutěž v kopané a v letošní sezóně získali titul přeborníků ČR.

Výborných výsledků dosahují také trenéři z řad učitelů. Ivo Janečka je trenérem reprezentačního volejbalového výběru Policie ČR, členem tohoto výběru je také Antonín Nášel. Karel Hrudík je mnohonásobným medailistou v závodech dračích lodí na republikové úrovni a v letošním roce získal tři bronzové medaile na ME. Dalším vynikajícím sportovcem je Daniel Kolář, trenér výše uvedeného vzpěrače Orsága.

PŘEČTĚTE SI VÍCE ZPRÁV Z KROMĚŘÍŽSKÉHO REGIONU

Moje Kroměřížsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika