Družstvo dívek Střední policejní školy MV v Holešově si vybojovalo účast na této akci potřetí za sebou, když suverénně zvítězilo v krajském kole a odjíždělo závodit s vyššími ambicemi než v předcházejících letech (2003 – 13. místo a 2005 – 12. místo).

Závody pořádala Asociace školních sportovních klubů ČR a byly zároveň nominačními pro účast na mistrovství světa v přespolním běhu středních škol, které se koná v příštím roce poprvé v naší republice, a to opět ve Žďáru n. S. Proto byli všichni zúčastnění studenti vysoce motivováni a výkonnostní úroveň všech zúčastněných sportovců, mezi kterými byla řada medailistů ze světových, evropských a republikových soutěží, byla velmi dobrá. Závody proběhly na dobře připravené travnaté trati o délce jednoho kilometru. Tento okruh běžely dívky třikrát a hoši pětkrát. Do celkovéHo hodnocení se započítávalo umístění nejlepších čtyř členů týmu, který mohl být až šestičlenný.

Jako první odstartovala za sychravého podzimního počasí děvčata, a zástupkyně Holešova si tentokrát vedly velmi dobře. Přestože sestava týmu nebyla nejideálnější – svou daň si opět vybraly nemoci a zranění, bojovala děvčata od začátku závodu skvěle, a v konečném hodnocení tak obsadila vynikající 6. místo ze čtrnácti zúčastněných škol.

Před Holešovem se umístily pouze školy, za které závodily kompletní týmy lyžařek a atletek (známá sportovní gymnázia Trutnov, Jablonec n. N., Vimperk, Třinec a Nové Město n. M.), a proto je výsledek družstva dívek, kde běžely pohromadě atletky, fotbalistky a hokejistka, více než dobrý.

Vynikajícím způsobem závodily především kroměřížské atletky Hana Jelínková a Eva Šutová, když především Jelínkové se závod vydařil a v celkovém pořadí obsadila skvělé 8. místo z 86 závodnic, v redukovaném pořadí pak získala třetí příčku, a vybojovala si tak nominaci do týmu České republiky pro nadcházející mistrovství světa jako týmová trojka. Eva Šutová obsadila výborné 20. místo, a dále pro tým bodovaly členky Dívčího fotbalového klubu Holešov Jaroslava Jurčová a Hana Samsonková, které prokázaly vynikající kondiční připravenost. Dalšími členkami družstva byly Martina Křupková, juniorská reprezentantka ČR v hokeji žen, a Petra Hlobilová.

Hana Jelínková se stala vedle vzpěrače Jiřího Orsága další letošní nadějnou reprezentantkou České republiky z Holešova.