HOLUBICE – SKP HOLEŠOV 3:1 (-23, 20, 17, 18) a 1:3 (18, –18, –19, –14)

Holešovský tým nastoupil k prvnímu utkání s několika změnami. Do juniorského družstva Zlína odešel Koláček. Po třech letech se do Holešova vrátil kapitán Vaculík. Na hostování z Karviné Koupil a z Ostravy přestoupil Chytil.

V prvním dvojutkání se Holešov střetl s nováčkem druhé ligy z Holubic. „Vstoupili jsme do utkání vlažně. Soupeř stále vedl o dva až tři body, ale v koncovce jsme vše otočili v náš prospěch. To nás ukolébalo. Domácí hráli na vysoké nahrávky s výborným servisem. Nedařil se nám příjem, a proto jsme po zásluze prohráli,“ přiznal trenér Holešova Ivo Janečka.

Druhý zápas byl přesnou kopií toho prvního. Kdo vyhrál první set, nakonec celý zápas prohrál. „Ve druhém utkání jsem vystřídal na liberu Kamila Janečku, který přešel na nahrávku, Koupilem. Na smeč se posunul Chytil. Nakonec se ukázalo, že to byly změny k dobrému. Zlepšil se příjem a pestřejší nahrávka Kamila Janečky dělala domácím problémy,“ dodal Janečka.

Závěr druhého zápasu vyzněl jako exhibice hráčů SKP a soupeř si uhrál pouze čtrnáct míčů. Posledním míčem byla smeč Vaculíka do bezradných domácích hráčů. V obou utkáních viděli diváci spoustu nádherných výměn, protože obě družstva hrála výborně v poli. „Pochvalu si zaslouží libero Koupil, do své obvyklé pohody se dostal na útoku univerzál Nášel, kterému dobře sekundovali Hýbner a nováček týmu Chytil. Na bloku si své odehráli Stárek, Ohlídal a Karabec. Kvalitní nahrávky Kamila Janečky využívali všichni smečaři i středoví hráči k nechytatelným útokům,“ vyjmenoval opory v premiérovém kole trenér Janečka.

Holešov: Hýbner, Chytil, K. Janečka, L. Janečka, Karabec, Koupil, Nášel, Ohlídal, Stárek, Vaculík. Trenér Ivo Janečka.

Mezikrajský přebor juniorů: SKP Holešov – Olomouc C 3:0, SKP Holešov – Přerov 2:3