SK Velká Bystřice – TJ Holešov 20:24 (9:8)

Ve Velké Bystřici se hrálo dramatické utkání o dvou zcela rozdílných poločasech. Domácí házenkáři začali utkání lépe. V průběhu prvního poločasu se však hra začala vyrovnávat a Holešov odcházel do kabin za nepříznivého stavu 8:9. Oba týmy kupily technické chyby a neproměnily řadu vyložených brankových příležitostí. Žádný ze soupeřů tak nedokázal získat větší brankový náskok.

„Nedařila se nám střelba, a jak už bývá zvykem, neproměňovali jsme šance. Dobře jsme bránili, ale špatně hráli v útoku,“ přiznal holešovský kouč Josef Votava.

Do druhé části utkání nastoupila obě družstva jako vyměněná. Hosté nasadili agresivní obranu, která hodně bolela a většina domácích se s tím nedokázala vyrovnat. Ti totiž začali vlažně a hostům dali možnost postupně otáčet zápas ve svůj prospěch.

„V prvních patnácti minutách druhého poločasu jsme domácím utekli na rozdíl sedmi branek. V závěru zápasu dostali šanci všichni hráči a domácím se podařilo porážku trošku zmírnit,“ dodal Votava.

Cenné body, které měli domácí po prvním poločase na dosah, tak nakonec putovaly do Holešova.

V neděli 6. dubna od 17.30 hodin bude Holešov hostit druhý tým tabulky z Olomouce. „Doufám, že to bude pěkné utkání s dobrým koncem v náš prospěch,“ přeje si holešovský trenér.

Holešov: Luňák, Vašík – Zetík 7, Šneidr 6, Galus 5, Capil 2, Tiller 2, Bábek 1, Procházka 1. Trenér Josef Votava.