„Ten bude zaštiťovat chod mládeže, na kterou se nyní chceme zaměřit. Nyní máme již pět žákovských celků," pochlubil se Flora, v jehož kompetenci bude práce prvního týmu.

Hned začátkem srpna přitom musel řešit nepříjemnost v podobě hledání nového trenéra. Po odvolání Jaroslava Krejčího totiž na poslední chvíli odřekl spolupráci Lubomír Lukačovič.

„Až na prvním tréninku nám oznámil, že spolupráci ruší. Naštěstí během dvou týdnů se nám podařilo najít více než kvalitní náhradu v podobě našeho odchovance Michala Hradila, loni hráče Přerova a šestého nejlepšího střelce extraligy. Stal se tak naším hrajícím koučem a dokázal přesvědčit k návratu a získat řadu kvalitních hráčů," raduje se Flora.

Rázem tak holešovský klub musel řešit přetlak házenkářů, neboť nyní má k dispozici na třicítku házenkářů. „Příjemné starosti," pochvaluje si místopředseda, jehož první výběr se bude mezi tyčemi spoléhat na zkušené gólmany Cagáška, Nezhybu, Rypku a v útoku vedle Hradila mimo jiné i na zlínského kanonýra Roberta Plška.

„Tým se sice teprve sehrává, ale už v přípravě si vedl dobře, když třeba nyní prvoligový Přerov dvakrát porazil," upřesnil Flora.

Podle všeho je klub stabilizován i finančně. „Jsme moc rádi za podporu města, které nám pomůže hlavně se zajištěním práce mládeže. Každopádně naše další ambice se budou odvíjet od financí. Věřím ale, že se blýská na lepší časy v holešovské házené," netají se funkcionář klubu.

Hned v úvodním kole II. ligy skupiny sever se Holešov představí v domácím prostředí, kdy v neděli nově od 15 hodin vyzve MFK Karviná. „Tento čas bude naším pravidelným pro domácí utkání. Věřím, že kluci začnou vítězně a budou patřit ke štikám soutěže," dodal Jan Flora.