Drásov v loňském ročníku skončil na čtvrtém místě tabulky a to pouze dva body za prvním. Proto byl v tomto klání vysokým favoritem.

VS DRÁSOV – SKP HOLEŠOV 3:0 (18, 18, 18) a 3:0 (22, 24, 15)

Přestože se výsledek zdá jednoznačný, vývoj obou zápasů byl vcelku vyrovnaný. Zvláště v začátcích a středních částech setů se oba soupeři přetahovali o vedení, a vítězství v každém ze setů bylo na vážkách. Obě družstva předváděla solidní volejbal založený na dobrém podání a na pestré hře nahrávačů.

Obě družstva se překonávala hlavně ve hře v poli. Domácí však zúročili dokonalou znalost vlastního prostředí a v koncovkách všech setů byli důraznější při útocích svých smečařů.

Holešovští byli ve druhém zápase lepším družstvem v prvních dvou setech, když vedli i o tři míče, ale své vedení vždy ztratili až v dramatických koncovkách.

Poslední set druhého zápasu však byl z pohledu SKP již odevzdaný, jakoby si hráči již nevěřili.

„Je to škoda, protože jsme v Drásově svým herním projevem zanechali dobrý dojem. Na výsledcích byla také vidět absence Nášela a Sovy, kteří plnili své povinnosti v reprezentačním policejním družstvu České republiky,“ dodal trenér SKP Holešov Ivo Janečka.

SKP Holešov: Hýbner, Chytil, Stárek, Karabec, L. Janečka, K. Janečka, Vaculík, Červenka a Ohlídal. Trenér Ivo Janečka.