Počenice si převezly alespoň jednu výhru. V tabulce jsou Počenice druhé a Holešov čtvrtý.

SFK KOZEL POČENICE – ATLAS ČKD BLANSKO 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Obraz hry v první části byl z obou stran podobný, ani jeden ze soupeřů nedokázal déle podržet balonek, a tak se šance přelévaly z jedné strany na druhou. Leč ani jeden z brankářů do sirény neinkasoval.

Ovšem již po necelé půlminutě druhé části se Blansko dostalo do vedení, když útočník soupeře prošel od mantinelu přes dva bránící hráče Počenic a odraženou střelu vrátil do branky. O dvacet vteřin později srovnal skore kapitán Fiala. Jeho přízemní dalekonosná střela brankáře Blanska evidentně zaskočila.

Počeničtí začali přebírat iniciativu, kterou korunovaly góly první útočné řady. Šindelka postupně asistoval u branek Kovaříka a Hyánka. Při vyloučení Zimka si na Fialovo vyhození naběhl Kovařík, a protože byl v samostatném úniku zastaven nedovoleně, následovalo trestné střílení, které sám postižený nevyužil.

Se začátkem závěrečné části se Kozlové zatáhli a okamžitě byli pod tlakem, který byl po pěti minutách přetaven v kontaktní branku. Kozel musel svou hru opět zaktivnit a jeho snaha vyústila v přesilovou hru.

Na Kovaříkovo trápení snad ve čtyřech obrovských šancích se již nevydržel dívat bek Krčmař, který využil první početní výhodu v nové sezoně. Za dalších osm vteřin soupeře uzemnil kuriózním gólem Hyánek, když mu soupeřovi obránci zanechali míček těsně před malým brankovištěm.

„Bylo to opatrné utkání. My jsme vyčkávali, co na nás vymyslí soupeř, protože nás bylo jenom osm. Od druhé třetiny jsme se už dostali do tempa a odpor Blanska jsme zlomili,“ řekl k utkání kapitán Počenic Marek Fiala.

Branky a nahrávky Počenic: Fiala, Kovařík (Šindelka), Hyánek (Šindelka), Krčmař (Hyánek), Hyánek (Fiala) Počenice: Chrást – Fiala, Krčmař, Zimek, Paliga, Hyánek, Šindelka, Kovařík, Pátík, Zavadil.

FBC SOKOL BUČOVICE – SFK KOZEL POČENICE 7:5 (3:2, 1:0, 3:3)

Skóre otevřel po hrubce bučovické obrany Hyánek. Při vyrovnání soupeře si jedinou slabší chvilku vybral gólman Chrást, nutno dodat, že přes obránce toho moc vidět nemohl. Podruhé a naposledy v zápase dostal Kozly do vedení pohotovou dorážkou Kovařík.

Když Hyánek odmítl zvýšit, soupeř trestal z přesně sehraných brejků. Kozlové se vůbec nemohli dostat ke své hře a plně se přizpůsobili taktice Bučovic. Jen díky skvostným zákrokům Chrásta svítil na světelné tabuli stav 4:2 po dvou třetinách.

Rychlý nástup Počenic vyústil hned v desáté vteřině v branku z hole Šindelky. Ani ne za minutu soupeř znovu poodskočil na dvoubrankový rozdíl. Kozlové soupeře tlačili, vytvářeli si šance, a když se sám před brankářem Sokola zjevil Hyánek, neunáhlil se a nabídl Šindelkovi odkrytou klec.

Vyrovnání zařídil po chybě soupeřova gólmana Paliga, který baseballovým způsobem zametl míček do sítě. K obratu v utkání však nedošlo. Šindelka nepokryl soupeřova útočníka a ten zasunul kolem tyče do sítě. Čtvrt minuty před koncem při power-play Bučovice sedmým gólem své vítězství pojistily.

„Bučovice dobře známe z minulých let. Hrají stylem, který nám vůbec nevyhovuje. Vedli jsme, ale svůj náskok jsme ztratili. Nepomohla nám ani power-play. V utkání jsme měli šancí na dva zápasy. Buď jsme trefovali brankáře, nebo jsme mířili mimo branku. Dostali jsme alespoň pořádnou facku, abychom se lépe připravili na další zápasy,“ dodal kapitán Počenic Marek Fiala.

Branky a nahrávky Počenic: Hyánek, Kovařík (Hyánek), Šindelka (Hyánek), Šindelka (Hyánek), Paliga (Fiala). Počenice: Chrást – Fiala, Krčmař, Zimek, Paliga, Hyánek, Šindelka, Kovařík, Pátík, Zavadil. Trenér: M. Michajlovič.

POHODA VSC – FBC SLOW SHOES HOLEŠOV 3:3 (1:2, 1:0, 1:1)

Výborný vstup do zápasu nezúročili domácí v podobě branek a tak soupeř ze Vsetína ztrácel jen jednu branku. Druhá a třetí třetina byla křečí Holešova, který se přestával dostávat do brankových situací a bod zachránil až 42 vteřin před koncem zápasu.

„Vsetín měl územní převahu, ale v prostoru před brankou jsme byli produktivnější,“ řekl holešovský trenér Petr Šíma.

Branky a nahrávky Holešova: 2. Trněný (Nuhlíček), 15. Lánský (Tkadlčík), 45. Tkadlčík (Svozil).
Holešov: O. Mikeška – Vyvlečka, Svozil, Nedbal, Nuhlíček, Mikšík, Nepraš, Fridrich, Sovadina, Černoch, Tkadlčík, Lánský, P. Mikeška, Trněný, Trčka. Trenér: P. Šíma.

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV – FBC ALIGATORS KLOBOUKY 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Ve druhém zápasu Holešov čekal neoblíbený soupeř z Klobouk u Brna. Po vedoucí brance hostů dokázali domácí převzít iniciativu na své hole a otočili zápas na 3:1. Zbytečná kontaktní branka Aligátorů vnesla na hokejky Holešova nejistotu, která vyvrcholila v nesmyslnou přihrávku na konci zápasu, kterou soupeř využil a získal tři body. Nejlepším hráčem Holešova byl brankář Ondřej Mikeška.

„Po prvních dvou výhrách jsme spadli z hrušky. Hráči to asi potřebovali, aby se probrali. Ve druhém utkání jsme hráli už o poznání lépe. Míček jsme měli častěji pod kontrolou. Rozhodly individuální chyby hráčů a naše slabší produktivita. Na tři góly se nedá vyhrávat. Musíme svou produktivitu zlepšit,“ zdůraznil trenér Petr Šíma.

Branky a nahrávky Holešova: 13. Tkadlčík (Lánský), 16. Mikeška (Vyvlečka), 24. Vyvlečka (Nuhlíček).
Holešov: O. Mikeška – Vyvlečka, Svozil, Nedbal, Nuhlíček, Mikšík, Nepraš, Fridrich, Sovadina, Černoch, Tkadlčík, Lánský, P. Mikeška, Trněný, Trčka. Trenér: P. Šíma.