TJ HOLEŠOV – KH OREL PASKOV 30:23 (16:11)

S ohledem na postavení v tabulce se v holešovské hale spíše předpokládalo vyrovnané střetnutí. Jenže hostům se tentokráte nedařilo tak, jako v úvodních jarních duelech. Paskovští kupili příliš technických chyb, slabě a bez patřičného důrazu hráli i v obraně. V útočné fázi naráželi hostující házenkáři na dobře chytajícího gólmana domácích (65 střel ze hry = 23 branek).

Domácí borci byli po úspěšných třech zápasech tak říkajíc nabuzeni a na jejich výkonu to bylo znát.

Už od začátku se utkání vyvíjelo v jejich prospěch a brzy vedli 5:2. Po zbytek prvního poločasu jen zvyšovali svůj náskok až na rozdíl pěti branek. Po přestávce si Holešov zasloužené vítězství s přehledem pohlídal.

„Nevyšlo nám první jarní utkání, ale následující duely už byly z naší strany lepší. Velmi dobře chytal Luňák a vyvarovali jsme se zbytečných chyb, kterých jsme se dopouštěli v prvním jarním zápase. Doufejme, že v takových výsledcích budeme pokračovat, přesto že nás opustí Luňák, který se vrací do Zubří,“ řekl trenér Holešova Josef Votava.

Holešov: Luňák, Bubela – Capil 10, Bábek 5, Kasaj 3, Zetík 3, Konečný 3, P. Gahura 2, Růžička 2, Procházka 1, M. Gahura 1, Koplík, Ponížil.

Zbývající výsledky 15. kola: TJ Šumperk – TJ Sokol II Prostějov 31:24 (16:10), TJ STM Olomouc – Házená Uničov 27:20 (10:8), TJ Sokol Trnávka – KH Zbrojovka Vsetín 26:28 (14:11), TJ Lesana Zubří – TJ Sokol Ostrava 19:28 (8:12).