TJ HOLEŠOV – TJ ŠUMPERK 24:25 (11:13)
Holešovští měli slabší vstup do utkání. Hosté se dostali rychle do vedení o čtyři branky a celý první poločas si drželi dvou až tříbrankový náskok.
„Šumperk byl před zápasem na prvním místě v tabulce. Na začátku utkání nám soupeř trošku utekl, ale potom jsme jeho náskok zlepšenou hrou postupně stahovali až na rozdíl dvou branek v poločase,“ řekl domácí kouč Josef Votava.
Ve druhém poločase se domácí dostali na dostřel a zápas pořádně zdramatizovali.
„Když jsme se snažili stav srovnat, tak jsme byli vylučováni. Byla to technická a pohledná házená, ale zároveň také dost tvrdá. Bohužel jsme dali o jednu branku méně. V rozhodujících fázích jsme nedokázali proměňovat šance,“ uvedl trenér Holešova.
O 22 branek domácích se postarali tři hráči (Balůsek, Plšek a Zetík).
„Hosté byli lepší na postu pivota a na rozehrávce. To rozhodlo o naší těsné prohře. Potřebovali jsme k zisku bodu víc sportovního štěstí,“ dodal Votava.
Holešov: Luňák - Balůsek 10, Plšek 7, Zetík 5, Gahura 1, Procházka 1, Capil, Kozelský, Růžička, Uruba. Trenér Josef Votava.

HÁZENÁ UNIČOV – TJ HOLEŠOV 30:28 (15:11)
V prvním poločase se střelecky prosazovali především hráči Uničova. „Podali jsme velice špatný výkon. Domácím se dařilo všechno, na co sáhli. Nám se nedařilo nic. Obrana byla špatná stejně jako útok,“ řekl holešovský trenér Josef Votava. Od začátku utkání měl Uničov, který v předchozích pěti zápasech nezískal ani bod, taktovku utkání ve svých rukou a stále navyšoval svůj náskok. V poločase vedl už 15:11.
Hosté dokázali po přestávce snížit. Domácí však žádné komplikace nepřipustili.
„Nedokázali jsme stav vyrovnat. Začali jsme ve druhém poločase osobně bránit dva hráče domácích, a když se nám rozdíl dařilo stahovat, tak jsme byli vylučovaní. Rozhodl první poločas, který jsme odehráli vlažně a bez nasazení,“ dodal Votava.
Holešov: Luňák – Plšek 10, Balůsek 9, Zetík 5, Růžička 3, Kozelský 1, Capil, Pazdera, Procházka, Gahura. Trenér Josef Votava. (lk)