S novou posilou zlínských hokejistů chystáme rozhovor a připravujeme ohlasy trenérů.

Po slovenském forvardu Peteru Sivákovi, obránci Janu Švrčkovi přijde zvýšit ofenzivu Beranů Michal Důras. Sedmadvacetiletý útočník Michal Důras, který v loňské sezoně hrál v Plzni a začátkem prosince byl vyměněn do Mladé Boleslavi, dnes podepíše dvouletou smlouvu. Informaci potvrdil tiskový mluvčí zlínského klubu Roman Ordelt.

VIZITKA Michala Důrase

Útočník Michal Důras (výška 182 cm, váha 81 kg) se narodil 22. listopadu 1981. Odchovanec jihlavského hokeje, v sedmnácti letech si ho vyhlédli trenéři Třebíče a Důras poprvé okusil první ligu, debutoval v dresu Horácké Slavie. Poté se stěhoval do Ytongu Brno, kde nastupoval v extralize juniorů. Druholigovému Brnu pomáhal v barážových bojích o postup do druhé nejvyšší soutěže, účast v první lize si nakonec Brno koupilo.

Důras se poté stěhoval do Třebíče. Novou smlouvu Důrasovi nabídl Ytong Brno, kde si poté mladého útočníka vyhlédla Plzeň. V první sezoně na něho místo v základním kádru Plzně nezbylo, a tak odehrál první „plzeňskou“ sezónu v prvoligovém Ústí. Od sezónu 2003/2004 se již natrvalo usadil v západočeské metropoli, kde úspěšně odehrál pět a půl sezony. V předloňské sezoně se stal zároveň nejlepším střelcem týmu.

V loňské sezoně byl začátkem prosince vyměněn za Romana Tomase do Mladé Boleslavi, kde se výrazně podílel na úspěšném tažení extraligového nováčka v baráži v Ústí nad Labem. Michal Důras v sezoně 2008/2009 odehrál v dresu Plzně a Mladé Boleslavi včetně baráže celkem 62 zápasů, ve kterých zaznamenal 18 branek a 23 asistencí. Celkem v nejvyšší soutěži odehrál během šesti extraligových sezon 304 zápasy a vstřelil 66 branek.