Kromě ztráty formy a podcenění dokonce hovoří i o úmyslně „vypuštěných" duelech.

„Určitě jsme neprohráli schválně," dušuje se trenér Zlína Andrej Titkov, který marně hledá důvody posledních kolapsů svého týmu.

„Sám bych rád věděl důvod nezdarů. Přitom v přípravě se nic nezměnilo, vše funguje v osvědčených zajetých kolejích, kádr je v zásadě zdravý. Nejsem psycholog, ale podle všeho došlo k podcenění. Naše hra je totiž postavená na maximální koncentraci a nasazení," upozornil Titkov, který těžko hledá omluvu za poslední nezdary. Po dvou posledních fackách čekal, že tým v Lounech blamáž odvrátí. „Klíčové byly naše vstupy do utkání. Bilance úvodní čtvrthodiny z posledních tří utkání je děsivá, neboť v součtu jsme tento úsek prohráli 4:24," spočítal Titkov.

Že by ale sáhl k nějakým trestům, bývalý zkušený hráč odmítá. „To by bylo nespravedlivé, neboť dílčí cíl v podobě vítězství v soutěži a postupu do baráže jsme splnili," upozornil kouč, jenž ale nějakou změnu, která by měla tým vrátit zpět do pohody, nachystal.

„Pondělní trénink proběhne zcela beze mě. Pověřil jsem nejstarší hráče, aby uspořádali teambuildingovou akci na kolech. Co a kde dělají, kontrolovat nebudu," konstatoval Titkov, kterému by ani příliš nevadilo, kdyby velký výšlap skončil již v nedaleké hospůdce.

„Když to zabere, tak ať si zajdou. Každopádně si v sobotu musíme napravit reputaci a výhrou se vrátit zpět na vítěznou vlnou. Barážové duely se blíží," připomněl Titkov, jemuž o víkendu kromě porážky přidělaly další vrásky na čele zraněný nos obranáře Pernici. „Má jej zlomený a v pátek jej zřejmě nemine operace. Do barážových bojů by ale měl být připraven," věří kouč.

Naopak třetí výhru v řadě si připsali házenkáři Bystřice, kteří si tak upevnili druhou příčku. „Pouze deset minut dokázal s námi soupeř držet krok. Přestože nám chyběli Dobeš a Petrovčín, chvíli po přestávce jsme šňůrou osmi gólů odskočili a bylo po zápase. Pochvalu zaslouží celý tým," dodal spokojeně trenér Bystřice Bohumil Kolář.

LOUNY – HC ZLÍN 28:26 (16:11)

Zlín: Mahušek, Luňák – M. Žůrek 5, Kafka 7, Sadowski 1, Fišer, M. Kočí 2, Buček 4, Pernica, Poloz 3, Plšek 4. Trenér: A. Titkov.

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM – OLOMOUC 33:18 (15:7)

Bystřice: Janků, Nezhyba – Juránek 2, Románek 1, Vaclach 2/2, Doležel 2, Hradil 4, Tiller 6, Jaroš 1, M. Žůrek 5/1, Zbránek 6, Salvet 4. Trenér: B. Kolář.