„Současný stav není ideální, nevíme, na čem jsme. Jak kluby, tak hráči,“ krčí rameny manažer zuberské házené Michal Balhárek.

„Podle posledních informací bychom mohli být moudřejší příští týden. Na toto rozhodnutí všichni s napětím čekáme,“ potvrdil.

Podle všeho přední kluby jednotlivých soutěží tak v příštích dnech čekají tuhé boje na diplomatickém poli. Zájemců o pohárovou Evropu je více, než volných míst. A pokud se sezona nedohraje, což je velmi reálné, je na stole mnoho variant, jak určit vyvolené.

„Sledoval jsem vývoj v Norsku a Dánsku, kde všechny soutěže už ukončili a zachovali zde umístění po odehraných kolech. Navíc uznali všem celkům na prvních místech právo postupu. I za cenu jednoletého rozšíření soutěží,“ upozornil na situaci na severu Evropy kouč Zubří Dušan Poloz.

„U nás čekám velký diplomatický boj, neboť stejně jako my i další kluby chtějí poháry hrát. Účast v evropské soutěži mělo být vrcholem mé tříleté práce v Zubří,“ netají se Poloz.

Ve Zlíně, hrajícím mezinárodní interligu žen, situaci sledují v poklidu a zpovzdálí.

„S trochou nadsázky nám to je jedno, ale zdraví je na prvním místě! Na rozdíl od minulé sezony jsme již nyní díky velkému náskoku na poslední Hodonín prakticky zachráněné a vyhneme se záchranářským stresům,“ poznamenala trenérka Zlína Hana Kolářová.

I kdyby sezona skončila, za zcela ztracenou ji nepovažuje.

„První cíl – postup do play-off – se nám rozplynul na podzim, kdy jsme zkazily duely s Pískem, Olomoucí a Veselím. Naštěstí plán B poklidné záchrany vyšel. Navíc holky prokázaly zlepšení, když vyhrály v Ostravě a s Pískem a navíc ne každému se podařilo udělat všechny body s Dunajskou Stredou a Hlohovcem. Pocit ze sezony máme dobrý, tým se stabilizoval a panovala zde vzájemná důvěra,“ těší trenérku, stejně jako individuální přístup hráček.

„Všechny jsou v psychické i fyzické pohodě, makají na sobě,“ dodala s úsměvem Hana Kolářová.