Bystřici, třetímu týmu uplynulého ročníku, se podařilo kádr udržet. „O Radovana Tillera mají zájem ze Zubří, kde by mohl v případě zdravotních problémů se spojkami naskočit. Na oplátku k nám přijde brankář Tomáš Janků, který je zatím zraněný. Naopak Martin Bobál zřejmě ukončí aktivní činnost,“ prozradil trenér bystřického týmu Bohumil Kolář, podle kterého jinak nebylo potřeba hledat posily.

„Na doplnění jsou potřeba peníze. Budeme pracovat s kádrem, jaký máme. V případě problémů bychom zřejmě oslovili hráče z juniorky Zubří. Navíc nám slíbil náš bývalý hráč Zdeněk Kroupa, že v případě potřeby naskočí alespoň v domácích zápasech,“ potěšilo kouče, který si zatím vůbec netroufá odhadovat případné ambice svého týmu.

Na derby se těší

„Hráčů na trhu je málo a teprve první kola naznačí, jak který klub pracoval v letní přípravě. Určitě bychom chtěli skončit opět mezi třemi nejlepšími,“ podotkl bystřický kouč, pro kterého budou mít zvláštní příchuť zápasy se Zlínem, kde léta působil jako hráč.

„Myslím si, že pro oba kluby to budou atraktivní derby před zaplněnými tribunami. Já se na derby těším. Samozřejmě bych byl rád, kdybychom úvodní vzájemný zápas, který budeme hrát doma, vyhráli,“ dodal Kolář.

Zlín rovněž v létě překotně nenakupoval a sází na osu kádru, který vybojoval postup.

„Zvýšit konkurenci na postu pravé spojky přišli levorucí Tomáš Horáček z Bohunic a z Napajedel Marek Zmeškal, mezi tyčemi doplnil úspěšného gólmana Mahuška mladý Ondřej Pavlinec z Velké nad Veličkou,“ zesumíroval změny ve svém týmu Oldřich Dvořák, kterému bude opět pomáhat Jaroslav Kočí. „Nad dalšími posilami bychom přemýšleli pouze tehdy, pokud by podzim nevyšel podle představ,“ upřesnil.

„Věřím, že je tým na novou soutěž dobře připraven. Jak na tom ve skutečnosti jsme, napoví hned úvodní kola. Já i přese všechno již nyní věřím, že je v našich silách hrát v horní polovině tabulky, a vyhnout se tak bojům o záchranu. Motivační prémie mají kluci jen za umístění do šestého místa,“ upřesnil zkušený kouč, podle kterého bude důležité především v domácím prostředí body nerozdávat.

„A naopak nějak navrch přivézt z palubovek soupeřů. Poněvadž nemáme v kádru žádnou individualitu, naše hra je postavená na kolektivním pojetí. Rychlou atraktivní házenou bychom chtěli zpět nalákat diváky do hlediště. Snad nebudou potřebovat mapu a buzolu,“ zažertoval Dvořák.

Se Zubřím v poháru

Jeho svěřenci v generálce na ligu v Českém poháru postoupili přes Vsetín (27:25) do 3. kola. „V něm se ve středu od 17.30 hodin utkáme se Zubřím. To už bude počtvrté za posledních pět let. Už by to chtělo změnu,“ dodal s úsměvem trenér zlínských házenkářů, jenž až na zraněného Sadowského bude mít pro nedělní prvoligovou premiéru s Košutkou k dispozici kompletní kádr.

Program 1. kola – dnes: Litovel – Jičín, Náchod – Bystřice p. H (17.30). Neděle: Zlín – Košutka (15), Šumperk – Karviná B, Louny – V. Bystřice, Chodov – Dvůr Králové.

Martin Břenek, Libor Kopčil