HBC Ronal Jičín B – TJ Bystřice p. H. 29:29 (13:18)
Oba celky jako by se hned od úvodních minut zaměřily pouze na útok, když na obou stranách padalo hodně branek. Vyrovnaný stav vydržel do stavu 8:8. Od tohoto okamžiku si hosté začali budovat náskok, který se pohyboval až kolem pětigólového rozdílu.
„Kolem patnácté až osmnácté minuty jsme získali náskok, který jsme do přestávky navyšovali. Hra se nám dařila a téměř všechno nám vycházelo,“ popsal první poločas bystřický kouč Bohumil Kolář.
Úvod druhého dějství ovšem zastihl domácí hráče v lepším rozpoložení než soupeře a domácí začali postupně snižovat náskok až na 22:24. Domácí využívali především přesilovek. Hosté hráli v polovině druhého poločasu více než čtyři minuty v početní výhodě.
„Rozhodčí nám postupně vylučovali hráče, až jsme hráli více než minutu jen se dvěma hráči v poli. V přesilovce šest na dva nám dali domácí čtyři góly a viditelně se dotáhli. Nicméně přesto jsme byli stále ve vedení. Bohužel jsme neuhlídali závěr utkání,“ dodal Kolář.
Jičín dokázal v poslední minutě vyrovnat a Bystřice už neměla dostatek času ke vstřelení vítězné branky.
Bystřice p. H.: Cagášek, Mikulenčák - Dobeš 9, Vacula 7, J. Tiller 4, Žůrek 4, Zbranek 3, Kroupa 2, Hradil, Kolář, Petrovčín, Salvet, R. Tiller, Vaclach. Trenér Bohumil Kolář. ČK: Salvet, Zbranek. Sled: 2:2, 4:5, 8:8, 9:11, 11:15, 13:18, 14:19, 16:20, 18:22, 22:24, 25:27, 27:28, 29:29.