LESANA ZUBŘÍ – TJ HOLEŠOV 32:29 (15:12)

Sedmý celek II. ligy si už do přestávky vypracoval třígólový náskok, který si udržoval i ve druhém poločase. Holešov znovu promrhal celou řadu šancí. Hosté se po celé utkání potýkali se slabou efektivitou střelby a technickými chybami.

Z těch soupeř vytěžil řadu branek po rychlých protiútocích a akcích, které dohrál z druhé vlny do rozhozené obrany. Zápas s Holešovem zvládli domácí také díky dobrému úvodu.

„Začali jsme dobře, vedli jsme v průběhu už o šest branek 14:8. Ale v posledních třech minutách soupeř dotáhl až na 15:12, tím jsme si to trošku pokazili,“ shrnul prvních třicet minut trenér Lesany Zubří Radomír Válek.

Po změně stran se opakoval scénář z prvního poločasu. „Průběžně jsme vedli asi o tři branky, ve 42. minutě byl stav 21:15. Pak jsme ale nedali několik jasných šancí a tentokrát se nám nedařilo z levého křídla. Hosté dotáhli na 29:27, ale blíže se nedostali.

Vítězství je pro nás cenné,“ byl spokojen se dvěma body kouč Válek. „Upřímně jsme čekali, že uhrajeme lepší výsledek. Ale Zubří nastoupilo stoprocentně koncentrované, celý zápas odehrálo s maximálním nasazením a chutí. Zatímco jejich výkon byl stále kvalitnější,my jsme nestačili,“ řekl trenér Holešova Josef Votava.

Podle něj se tým ani tentokrát nedokázal vyvarovat technických chyb a opakovaně selhal v zakončení. „Bohužel opět jsme si vypracovali relativně dost brankových příležitostí, ale strašně moc jsme jich zkazili. Tentokrát byl útok horší než obrana. I technických chyb bylo víc, než je zdrávo. Zubří díky tomu mohlo hrát skoro celý zápas v klidu a dávat góly do naší nepostavené obrany. V neděli se pokusíme uhrát solidní výsledek s vedoucí Karvinou. Bude to ale nesmírně těžké, protože máme čtyři hráče zraněné a budeme tak značně oslabení,“ dodal Votava.

Branky Holešova: Galus 10/4, Šneidr 6, Capil 6, Murín 2, Konůpka 2, Koplík 1, Gahura 1, Procházka 1.