„Snažili jsme se kádr do nové sezony udržet pohromadě. Navíc se vrátil Koplík. Příprava i pohárové utkání, které jsme v Uherském Hradišti vyhráli, se nám povedlo. Letos chceme hrát v horních patrech tabulky,“ řekl předseda holešovského klubu Libor Krejčí.

ŠUMPERK – HOLEŠOV 28:17 (16:9)

Šumperští hráči přistoupili k utkání velmi zodpovědně a kromě úvodních deseti minut nedali soupeři žádnou šanci na úspěch.

Po první půli vedli domácí rozdílem sedmi branek a po přestávce svůj náskok ještě navyšovali.

Zásluhu na jasné výhře měla výborná obrana a skvělý výkon brankáře Ošťádála. Holešov špatně bránil a nedokázal proměňovat své příležitosti. Spojky daly jen pět branek. U některých hráčů se projevil delší herní výpadek. Premiéru v mužské kategorii okořenil hostující Růžička jednou brankou.

„Šumperk měl výbornou obranu a na co sáhl, to mu vycházelo. Naopak my jsme neproměňovali šance, udělali jsme velký počet technických chyb a velice špatně jsme bránili," vysvětlil neúspěch Holešova trenér Josef Votava.

„Všichni předvedli podprůměrný výkon. Snad jen s výjimkou Procházky a Kasaje. Doufám, že tak podprůměrný výkon už v této sezoně nezopakují,“ komentoval utkání Votava.

V sobotu nastoupí Holešov ke druhému utkání v řadě venku na palubovce Polanky.

Branky Šumperku:
Laštůvka 9, Petrtýl 6, Nimmerrichter 3, Pavlů 3, Svoboda 3, Marek 1, Velcl 1, Mikuláš 1, Drechsler 1.

Branky Holešova:
Luňák 1 – Galus 3, Procházka 3, Gahura 2, Šneidr 2, Zetík 2, Kasaj 2, Murín 1, Růžička 1, Bábek, Koplík, Konůpka. Trenér Josef Votava.