Přitom na závod III. ligy jela především sbírat zkušenosti. Vzhledem k požadavkům pro jednotlivá nářadí, konkurenci oddílů, počtu závodnic a jejich výsledků z minulého roku, by před začátkem závodu bylo pro Hamrlovou úspěchem neskončit poslední.

Oproti konkurenci má na bradlech málo prvků z mezinárodních pravidel a z toho důvodu nízkou výchozí známku. Navíc se zraněnou rukou zvažovala, zda na bradla vůbec nastoupí. Veronika přesto vybojovala 10. místo. V její kategorii závodilo 15 závodnic.

Kromě výborného místa v celkovém pořadí zazářila i na jednotlivých nářadích. Vyšlo jí nalosování na nářadí, když začínala na kladině a končila na bradlech. To bylo vzhledem k puchýřům na ruce výborné losování, s bolavou rukou končit na bradlech.

Kladinu zvládla s třetí nejvyšší obtížností. Jen dvě další závodnice měly sestavu obtížnější. A navíc ji zacvičila super čistě. Nejlépe ze všech. Výsledná známka za obtížnost a provedení byla opět ze všech závodnic nejvyšší.

Na prostných zacvičila také všechny salta vpřed. Salto vzad zatím odložila na některý příští závod. I tak to byla třetí nejobtížnější sestava a i přes drobné zaváhání při provedení to byla celkově šestá nejvyšší známka.

Při přeskoku skákala první přeskok na jistotu – jen přeskok. Druhý skok zkoušela přemet s obratem 360° – tj. o dalších 180° více než na mistrovství ČR. Rozhodčí jí ho uznali. Jen musí pro příště doladit jeho provedení. Ze všech závodnic tak náročný skok předvedla už jen jedna další startující.

Hamrlová končila na bradlech. Po zalepení puchýřů, předvedla i s bolestí nejen vzklopku na spodní žerdi, ale i poprvé na závodech i vzklopku na horní žerdi. Bohužel vynechala salto vzad na seskok, pro puchýře ho v Jindřichově Hradci vůbec nezkoušela. Celkově lze hodnotit dalekou cestu vlakem jako velmi úspěšnou.

Hulínská gymnastka je nejlepší v kraji

Veronika Hamrlová se jako jediná hulínská gymnastka zúčastnila také krajského přeboru. V kategorii juniorek B získala zlato. Nic na tom nemění ani fakt, že byla jedinou závodnicí. Je smutné, že se nenašla v celém kraji žádná jiná závodnice, která by těžkou kategorii juniorek také zkusila.

(lk, pb)