Záchrana vsoutěži bude velmi složitá. Nejdříve jim cestu zkříží asi nejsilnější celek současnosti, Jestřabí. „Bude to pro nás hodně těžké. Klíčovým bude pro nás duel se Zlínem, který hrajeme jako druhý. Matematika je jasná. Poslední vtabulce sestupuje přímo, předposlední jde do baráže. Ktomu abychom se zachránili, potřebujeme se dostat vtabulce před Zlín,“ říká šéf klubu David Kalina.

Voknu nezbývá nic jiného než Zlín porazit, protože vprvním vzájemném zápase prohrálo. „Pokud Zlín porazíme, dostaneme se na stejnou bodovou úroveň a všechno bude ještě před posledním turnajem otevřené. Pokud prohrajeme, bude to už ošest bodů a ztratíme poslední šanci,“ dodává Kalina.

Vpřípadě vítězství nad Zlínem se bude muset Vokno soustředit na zápasy závěrečného turnaje, který bude hrát na „domácí“ půdě vHolešově. „Na závěr budou moci nastoupit všichni hráči a uděláme všechno proto, abychom Běloves iJilemnici porazili,“ doufá šéf kroměřížskéhoklu­bu.

Naproti tomu mají vKroměříži velké problémy se sestavou před zápasy vPoličce. „Pomůže nám reprezentant Stojaník, ale budeme ochuzeni oŠilingera, Bosáka, Schlehra, Riedla iStřelce. Nastoupit tak budou muset itři hráči, kteří většinou hrávají za B tým,“ doplnil informace Kalina.