NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM NENAŠEL VE FINÁLOVÉ SÉRII NA BRNĚNSKÉ GULIVERY ZBRAŇ

Rožnov pod Radhoštěm – Nejkratší možnou dobu se hrálo finále play off ve východní skupině Národní florbalové ligy. Rožnov pod Radhoštěm neobhájil loňské prvenství v soutěži a letos se musel smířit s porážkami od celku Sokol Gullivers Brno. Valaši si ale ještě zahrají baráž o první ligu.

V prvním duelu Rožnov pod Radhoštěm na brněnské půdě prohrál 2:6. ,,Domácí podali zodpovědnější výkon. Byli důslednější v defenzívě a hlavně produktivnější v koncovce. A to nás od vyšší porážky ještě zachránil brankář Marek Obšívač,“ uznal hrající kouč hostů Pavel Barabáš.

Ve druhém souboji rožnovské mužstvo Brnu podlehlo 1:5. ,,Guliveři duel zvládli lépe takticky. Hodně jim také pomohli domácí diváci, kteří vytvořili skvělou atmosféru,“ konstatoval Barabáš.

Jeho týmu se nedařilo ani ve třetím utkání. Valaši museli na domácí ploše strávit prohru 5:6. ,,Zápas jsme ztratili v prvních dvou třetinách.  Nicméně přestože jsme ve dvaapadesáté minutě prohrávali 1:5, tak jsme duel dokázali ještě zdramatizovat. Škoda, že jsme nebyli dřív aktivnější v ofenzívě,“ mrzelo trenéra Pavla Barabáše.

Výsledky finále play off (na 3 výhry):

1. ZÁPAS: GULLIVERS BRNO – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 6:2 (0:0, 3:0, 3:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Krhut, Viktořík.

2. ZÁPAS: GULLIVERS BRNO – ROŽNOV POD RADHOŠTĚM 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Branka Rožnova pod Radhoštěm: Hegar.

3. ZÁPAS: ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – GULLIVERS BRNO 5:6 (1:1, 0:3, 4:2)

Branky Rožnova pod Radhoštěm: Viktořík 2, Pavel Barabáš, Žitník, Burýšek.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač, Škrobák – Žitnik, Kostelecký, Zimmer, Žniva, Šichtař, Stanislav Barabáš, Hegar, Krhut, Novosad, Vladislav Kittel, Štůsek, Pavel Barabáš, Burýšek, Červený, Smékal, Viktořík, Kristek.

REGIONÁLNÍ LIGA

KRAJSKÉ DERBY OVLÁDL HOLEŠOV. DUEL S BLANSKEM HANÁCI TĚSNĚ PROHRÁLI

Region – Regionální florbalová liga skončila. Nejúspěšnějším mužstvem v letošním ročníku soutěže byl Holešov, který obsadil šesté místo. Béčko otrokovických panterů skončilo sedmé, rezerva Zlína Lions devátá a Slavičín desátý.

V závěrečných kolech holešovské mužstvo pokořilo Slavičín 9:5 a prohrálo s Blanskem 6:7. ,,Slavičín proti nám nastoupil v početné sestavě a aktivně hrajícím Valachům se dlouho dařilo narušovat naši rozehrávku. V utkání plném nepřesností jsme se však s přibývajícími minutami dostávali na dostřel soupeřovy brány  Zápas se zlomil  v jednadvacáté minutě, kdy jsme během jednadvaceti sekund vstřelili dvě slepené branky a ze stavu 3:3 jsme šli do vedení na 5:3. Hodně nám také pomohlo, že slavičínský gólman Pazdera neměl svůj den,“ informoval o prvním duelu útočník Holešova Petr Tkadlčík.

V následujícím pohlednějším střetnutí Hanáci prohráli s Blanskem 6:7. ,,S Jihomoravany jsme očekávali náročný souboj. To se také potvrdilo. Se silným soupeřem jsme ale ještě v šestatřicáté minutě vedli 4:3. Blansko však záhy třemi góly během necelých tří minut zápas otočilo. K vyrovnání jsme pak nevyužili ani dvouminutovou přesilovku 5 na 3,“ konstatoval po druhé partii Tkadlčík.

florbalisté HolešovaZdroj: archiv klubu FbC Holešov

Výsledky 19. a 20. kola:

SLAVIČÍN – HOLEŠOV 5:9 (2:3, 1:3, 2:3)

Branky Holešova: Müller 3, Radek Mikšík 2, Richter 2, Fridrich, Jiří Nedbal.

BLANSKO – HOLEŠOV 7:6 (2:3, 1:0, 4:3)

Branky Holešova: Müller 2, Radek Mikšík, Valenta, Fridrich, Tkadlčík.

Holešov: Janalík – Valenta, Fridrich, Jiří Nedbal, Vysloužil, Lánský, Richter, Tkadlčík, Radek Mikšík, Müller, Trněný.

ZLÍNSKÁ LIGA

POČENICE SE ROZLOUČILY S ÚSPĚŠNOU SEZONOU VE ZLÍNSKÉ LIZE DVĚMA DOMÁCÍMI VÝHRAMI.

Region – Jak jinak, než výhrami zakončili sezonu ve Zlínské lize florbalisté Počenic. V tabulce Kozlové suverénně obsadili první místo, a proto si od září zahrají Regionální ligu.

V 19. kole počenický celek zdolal béčko Holešova 13:3 a ve 20. kole florbaloví Kozlové z Hané překonali Valašské Meziříčí 8:4. ,,Protože už jsme měli postup jistý, tak jsme si chtěli oba zápasy hlavně užít. V obou duelech jsme ale chtěli zvítězit a tím si udržet neporazitelnost v soutěži,“ přiznal obránce Počenic Jakub Dočkal.

,,V partii s Holešovem jsme byli od začátku lepším celkem. Hanáckého rivala jsme přehrávali útočným florbalem. A zejména dvojice Šindelka s Hyánkem se postarala o několik pohledných gólových kombinací. Vojtěch Hyánek se tak po několika absencích úspěšně vrátil do naší sestavy,“ chválil svoje spoluhráče Dočkal.

Jeho týmu se dařilo i proti Valašskému Meziříčí. ,,V posledním střetnutí sezony jsme byli oslabení o čtyři hráče. Přesto jsme měli utkání se snaživými Valachy pod kontrolou. K tříbodovému zisku nám také pomohli naši fanoušci, kteří se s námi přišli podělit o radost z postupu,“ děkoval za podporu počenický bek Jakub Dočkal.

POČENICE – HOLEŠOV B 13:3 (5:0, 3:2, 2:1)

Branky Počenic: Hyánek 4, Šindelka 2, Bibr 2, Krčmař 2, Lepič, Kalus, Florián.

POČENICE – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 8:4 (4:1, 2:2, 2:1)

Branky Počenic: Hyánek 3, Šindelka 2, Bibr, Lepič, Florián.

Počenice: Vlk – Krčmař, Bibr, Šindelka, Hyánek, Florián, Krčmař, Dočkal, Lepič, Paliga.

LIGA VETERÁNŮ

HOLEŠOV NEUBRÁNIL BÝVALÉHO REPREZENTANTA ALEŠE JAKŮBKA. V DUELECH S PSYCHEM BRNO A BRNĚNSKÝMI ALIGÁTORY VYNIKAL MICHAL FLORIÁN

Holešov – Dvěma výhrami a porážkou od lídra soutěže se florbalisté Holešova rozloučili na domácí palubovce se základní částí Ligy veteránů. V tabulce skupiny 6 Hanáci obsadili stříbrnou příčku. Zároveň si premiérově v historii klubu zajistili postup do finálového turnaje o titul českého florbalového veteránského mistra.

V prvním souboji holešovský tým utrpěl debakl s Hattrickem Brno 2:8. ,,Opticky to bylo vyrovnané utkání. Rozdílovým hráčem byl ale Aleš Jakubek. Bývalý český reprezentant nejenom, že vstřelil 3 branky a na další gól přihrál, tak ještě režíroval obrannou i útočnou hru Hattricku,“ informoval forvard domácích Martin Svozil.

V následném zápase Holešov zdolal Psycho Brno 9:1. ,,Oslabený soupeř nám nekladl žádný odpor. Proto jsme si duel užívali a s chutí jsme si v něm zastříleli. Pět kanadských bodů si připsal Michal Florián,“ potěšila výhra nad bronzovým týmem soutěže Svozila.

Ve třetím střetnutí Hanáci i díky čtyřem gólům Floriána porazili celek FbC Aligators 8:3. ,,Ani s posledním mužstvem tabulky jsme neměli moc práce. Brněnští aligátoři ovšem bojovali až do konce utkání.,“ uvedl Martin Svozil.