NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM UDOLAL SVITAVY. VÝHRU HLUKU V TŘEBÍČI REŽÍROVAL ČTYŘGÓLOVÝ TOMÁŠ OLBERT

Region – Dva zástupce má Zlínský kraj v Národní florbalové lize.

V 1. kole regionální kluby úspěšně nebyly. Rožnov pod Radhoštěm prohrál v Kopřivnici 2:5. ,,Úvodní utkání nové sezony bylo hodně opatrné. Oba týmy zvolily vyčkávací taktiku. A protože Kopřivnice měla lepší koncovku, tak domácí duel zaslouženě vyhráli,“ uznal hostující hrající kouč Pavel Barabáš.

Neprosadil se ani Hluk. Slovácký celek podlehl Telnici 7:9. ,,Bylo vidět, že domácí mají s Národní ligou zkušenosti. Podali jsme sice snaživý výkon, ovšem položily nás hrubé chyby,“ konstatoval útočník poraženého družstva Martin Tuhý.

Ve 2. kole už se celkům ze Zlínského kraje dařilo. Rožnov pod Radhoštěm zdolal Svitavy 6:4. ,,V jedenácté minutě jsme vedli 4:0. Z naší strany povedený začátek střetnutí ovlivnil průběh a hlavně konečný výsledek zápasu. Od poloviny první třetiny jsme ale polevili v koncentraci, a proto jsme se o první letošní výhru strachovali až do konce,“ oddechl si vedoucí rožnovského kolektivu Miroslav Kasl.

Hlučané zvítězili v Třebíči 9:8 v prodloužení. ,,V duelu s nepříjemným soupeřem jsme nejprve po hrubých chybách v závěru třetí třetiny ztratili dvoubrankový náskok. V prodloužení se nám však zásluhou Tomáše Olberta podařilo Třebíč zdolat,“ byl spokojený alespoň se ziskem dvou bodů forvard Hluku Martin Tuhý.

Výsledky 1. a 2. kola:

1. kolo: Kopřivnice – Rožnov pod Radhoštěm 5:2 (Kristek, Žniva), Telnice – Hluk 9:7 (Blizňák 2, Janča 2, Duda, Olbert, Jílek).

2. kolo: Rožnov pod Radhoštěm – Svitavy 6:4 (Burýšek, Viktořík, Kittel, Kristek, Hegar, Barabáš), Třebíč – Hluk 8:9 v prodloužení (Olbert 4, Janča 2, Duda, Jílek, Pavel Krchňáček).

1. LIGA ŽEN

VSETÍM ZAČAL PRVNÍ LIGU KAMONÁDOU PROTI TŘINCI

Vsetín – Kanonádou odstartovaly nový ročník první ligy florbalistky Vsetína.

Valašky v prvním kole soutěže rozstřílely Třinec 11:2. Domácí tým uklidnila první branka, kterou dala v 10. minutě Šobáňová. V první třetině skórovaly ještě Goláňová a Sedláčková. Také ve druhé části vsetínský celek na domácí ploše dominoval. Severomoravanky se snažily, ale na ofenzivní pojetí Vsetína nenašly zbraň. Domácí proto měli duel od úvodního buly pod kontrolou.

,,Hráli jsme dobře v obraně a dařila se nám rozehrávka. Navíc jsme se dokázali prosazovat z brejkových akcí,“ chválil svoje družstvo vsetínský florbalový šéftrenér Michal Kvapil.

Výsledek 1. kola: Vsetín – Třinec 11:2 (Goláňová 4, Seevaldová 2, Marečková 2, Šobáňová, Sedláčková, Maštalířová).

DIVIZE MUŽŮ

V ÚVODU DIVIZE SE VSETÍNU A ZLÍNU DAŘILO POUZE PROTI UNIČOVU

Region – Úvodní divizní duely se regionálním florbalovým celkům příliš nepovedly. Zlínští Lvi i Vsetín na domácích plochách bodovali pouze proti Uničovu.

V 1. kole Vsetín podlehl Uničovu 4:5 v prodloužení. ,,Ztratili jsme velmi dobře rozehraný zápas. Ještě v polovině devětačtyřicáté minuty jsme totiž vedli 4:1. Potom nám ovšem selhala defenzíva,“ konstatoval hlavní vsetínský trenér Michal Kvapil.

Ještě hůře dopadli zlínští Lvi, kteří na domácí palubovce prohráli se Šumperkem 8:14. ,,Souboj s ofenzívně laděným soupeřem jsme nezvládli. Hlavně se nám nedařilo uhlídat šumperského kanonýra Jiřího Trávníčka, který nám vstřelil osm branek,“ byl po zápase hodně zklamaný sekretář Zlína Jan Krkoška.

Ve 2. kole Zlín zdolal Uničov 4:3. ,,Ve vyrovnaném utkání byli Hanáci nepříjemným soupeřem. Povedl se nám však úvod zápasu, kdy jsme ve 14. minutě vedli 2:0. Dvoubrankový náskok 4:2 jsme drželi ještě devětatřicet sekund před koncem střetnutí. Trefa Veselíka na 4:3 ale duel ještě zdramatizovala,“ oddechl si zlínský kouč Miroslav Kořének.

Vsetín se musel smířit s porážkou od Šumperku 3:4. ,,Souboj s druhým celkem tabulky ovlivnila první třetina. V ní jsme hráli pasivně. Od druhé části jsme se zlepšili a v třiačtyřicáté minutě jsme Látalem vyrovnali na 3:3. V závěru zápasu se však štěstí přiklonilo na stranu Šumperku. O jeho vítěznou trefu se postaral pět a půl minuty před koncem Petr Matěj,“ smutnil po nedělním duelu vůdce lavičky Valachů Michal Kvapil.

1. kolo: Vsetín – Uničov 4:5 v prodloužení (Maniš, Látal, Zajíc, vlastní), Zlín Lions – Šumperk 8:14 (Graclík 2, Ondroušek 2, Červenka 2, Balusek, Baroň).

2. kolo: Zlín Lions – Uničov 4:3 (Pospíšil, Červenka, Graclík, Lovecký), Vsetín – Šumperk 3:4 (Maniš, Zubek, Látal).

1. KOLO POHÁRU ČESKÉ POJIŠŤOVNY MUŽŮ

POSTUP ZLÍNSKÝCH LVŮ ZAŘÍDIL JAROSLAV VANĚK

Region - Sítem prvního kola florbalového Poháru České pojišťovny mužů prošly tři kolektivy ze Zlínského kraje. Postup do další fáze turnaje si zajistily celky Hluku, Vsetína a Zlína Lions. Soutěž naopak skončila pro Valašské Meziříčí a Počenice.

Nejtrnitější cestu mělo zlínské družstvo. Lvy z krajského města poslal do druhého kola až povedený poslední turnajový duel proti Jihlavě. ,,Turnaj v Hranicích na Moravě jsme odehráli v oslabené a omlazené sestavě. Dlouho to vypadalo, že nám postup unikne. Úvodní dva zápasy jsme prohráli. Poté jsme remízovali s Počenicemi. Naštěstí se nám vydařil klíčový souboj s Jihlavou. V partii s celkem z Vysočiny byl důležitou postavou Jaroslav Vaněk, který vstřelil dvě branky,“ oddechl si sekretář Zlína Lions Jan Krkoška.

Výsledky 1. kola Poháru České pojišťovny mužů 2018-2019:

Skupina N: SK Prostějov – Zlín Lions 8:4, Počenice – SK Prostějov 5:5, Zlín Lions – FBC Hranice 4:5, Jihlava – Počenice 7:5, Zlín Lions – Počenice 3:3, Počenice – FBC Hranice 1:10, Jihlava – Zlín Lions 1:4.

Skupina P: Hluk – Židenice 8:1, Lanžhot – Hluk 7:12, Hluk – Bořitov 14:4, F.A.T.R. – Hluk 9:11.

Skupina Q: Jablunkov – Vsetín 4:8, Valašské Meziříčí – Jablunkov 2:6, Vsetín – Krnov 4:4, SKP Nový Jičín – Valašské Meziříčí 6:8, Vsetín – Valašské Meziříčí 7:2, Valašské Meziříčí – Krnov 0:10, SKP Nový Jičín – Vsetín 6:11.

2. KOLO POHÁRU ČESKÉ POJIŠŤOVNY MUŽŮ

ZLÍN MĚL SOUBOJ SE ŽĎÁREM NAD SÁZAVOU POD KONTROLOU. HLUK POLEVIL V OBRANĚ. POSTUP VSETÍNA ZAŘÍDIL RADIM LÁTAL

Region - Regionálním týmům se dařilo také ve druhém kole národního poháru.

Zlín v domácím prostředí porazil Žďár nad Sázavou 5:2. ,,V utkání proti celku hrajícímu Národní ligu jsme podali slušný výkon. Hostům ale chyběla hlavní opora Ondřej Melichar. Možná i proto jsme zápas od začátku kontrolovali. Byli jsme v něm produktivnější v koncovce. Rovněž jsme se mohli spolehnout na gólmana Majricha, který vychytal většinu hostujících šancí,“ potěšil postup zlínského sekretáře Jana Krkošku.

Cestu za postupem si málem zkomplikoval Hluk. Slovácký celek zvítězil ve Slavkově těsně 10:8. Hlučané v tomto duelu dlouho plnili roli favorita. Ještě v devětatřicáté minutě vedli 9:4. V závěrečné pasáži střetnutí ale hráli nedůsledně v defenzívě.

Šťastnou výhru si připsal Vsetín. Valaši zdolali družstvo Ossiko Třinec 4:3 v prodloužení. Souboj na severomoravské půdě rozhodl v 68. minutě po akci Lukáše Adámka Radim Látal.

Výsledky 2. kola Poháru České pojišťovny mužů 2018-2019:

FBC Slavkov – Hluk 8:10 (Zatloukal 3, Duda 2, Kaňovský, Tuhý, Olbert, Petlan Jílek), Ossiko Třinec – Vsetín 3:4 v prodloužení (Adámek 2, Seevald, Látal), Zlín Lions – Žďár nad Sázavou 5:2 (Vaněk 2, Kořený, Baroň, Tkadlec).

3. KOLO POHÁRU ČESKÉ POJIŠŤOVNY MUŽŮ

HLUKU SE VYDAŘIL NÁSTUP. VSETÍN ZÁPAS S OSTRAVSKOU LETKOU ROZHODL V PRODLOUŽENÍ. ZLÍN PO KOMPLIKACÍCH NA CESTĚ NEŠETŘIL LETOHRAD

Region – Celky ze Zlínského kraje se zviditelnily také ve třetím kole Českého poháru. Z postupu do již zajímavé fáze soutěže se  radovali v Hluku, Vsetíně i Zlíně.

Hlučané uspěli v Lanžhotě, kde vyhráli 13:10. ,,Znovu jsme se zaměřili na povedený nástup do střetnutí. Po první třetině jsme si vypracovali čtyřbrankové vedení a to bylo klíčové pro náš postup,“ upozornil na rozhodující pasáž střetnutí hrající kouč družstva ze Slovácka Martin Tuhý.

Vsetín měl opět štěstí, když v domácí sportovní hale Na Lapači, v zápase skvělé úrovně hraném před 165 bouřlivými diváky, zdolal tým ostravské Letky 7:6 v prodloužení. ,,Podařil se nám začátek utkání. V 16. minutě jsme vedli 5:1. V třiačtyřicáté minutě jsme ještě drželi náskok 6:2. Ostravané však dvě a půl minuty před koncem vyrovnali na 6:6. I za tohoto stavu jsem však věřil, že duel zvládneme. Moje očekávání naplnil po devětadvaceti sekundách prodloužení Ivan Zajíc,“ popsal vývoj dramatického souboje první muž lavičky Valachů Michal Kvapil.

Zlínští Lvi dominovali v Letohradu 9:4. Před utkáním měli ovšem komplikace na cestě. ,,Domácí nám ale ochotně vyhověli s posunutím začátku zápasu o půl hodiny,“ děkuje soupeři z východu Čech za gesto fair play trenér Zlína Miroslav Kořének.

Jeho svěřenci potom Letohrad nešetřili. ,,Už ve čtvrté minutě jsme inkasovali první gól. Ještě v prvním dějství se nám však podařilo vývoj střetnutí otočit. Poté jsme proti důrazně hrajícímu Letohradu úměrně s přibývajícími minutami navyšovali náš náskok. Východočeši dávali branky pouze po našich individuálních chybách,“ konstatoval Kořének.

Výsledky 3. kola Poháru České pojišťovny mužů 2018-2019:

Lanžhot – Hluk 10:13 (Blizňák 3, Duda 2, Pavel Krchňáček 2, Olbert 2, Martin Krchňáček 2, Petlan, Holý), Vsetín – Letka Ostrava 7:6 v prodloužení (Zajíc 3, Březík, Húšť, Zubek, Seevald), Letohrad – Zlín Lions 4:9 (Vaněk 2, Graclík 2, Horník 2, Jaromír Roth, Vondřejc, Lovecký.