Holešov v sobotním duelu zvítězil v Uničově 8:3.

,,Do premiérového utkání v divizi jsme nastoupili v okleštěné sestavě. A to ještě mladík Grygera těsně před zápasem startoval v nedalekých Lošticích v Českém poháru v cyklokrosu. V úvodu souboje dvou nováčků jsme proto sázeli na vyčkávací taktiku a do pořádného tempa jsme se dostali, až jakmile jsme inkasovali první branku. Ještě v první třetině jsme však během sedmi minut otočili vývoj skóre na 4:1. Ve zbytku zápasu už jsme jeho průběh kontrolovali. Navíc nám domácí častým vylučováním usnadňovali roli," zavzpomínal na první víkendovou partii šéf lavičky Holešova Jaroslav Fuksa. Hanáci byli úspěšní i v neděli, když pokořili Šumperk 6:5.

,,Na šumperské ploše jsme dlouho měli herní převahu a v šestadvacáté minutě jsme si vypracovali tříbrankový náskok. Poté jsme ovšem polevili v koncentraci a Severomoravané sekundu před koncem druhé části korigovali stav na 3:5. Na startu posledního dějství ale vsítil náš šestý gól skvěle hrající Grygera, a protože se nám později podařilo odolat i závěrečnému tlaku Šumperku, odvezli jsme si domů další tři body," oddechl si Fuksa.

Nedařilo se naopak Počenicím, které doma prohrály se Slovanem Havířov 6:7 a Horní Suchou 5:9. ,,S Havířovem jsme byli lepším družstvem, ale na začátku zápasu jsme dostávali smolné góly. Ve třetí třetině jsme ovšem vedli 5:3. Hosté ale z ojedinělých akcí a po sporné brance nohou otočili výsledek ve svůj prospěch. Horní Suchá byla těžším soupeřem. V neurovnané partii jsme vyprodukovali spoustu individuálních chyb v rozehrávce a ty hosté nekompromisně trestali," zlobil se počenický forvard Jaroslav Kovařík.

Výsledky 1. a 2. kola divize skupiny D:

UNIČOV – HOLEŠOV 3:8 (2:4, 0:1, 1:3).

Branky Holešova: Radek Nedbal 2, Jiří Nedbal 2, Daniel Mikeška, Müller, Šiška, Tkadlčík.

ŠUMPERK – HOLEŠOV 5:6 (1:2, 2:3, 2:1).

Branky Holešova: Daniel Mikeška 2, Trčka, Jiří Nedbal, Grygera, Radek Nedbal.

Holešov: Ondřej Mikeška – Mrnuštík, Radek Nedbal, Fridrich, Daniel Mikeška, Tkadlčík, Müller, Jiří Nedbal, Šiška, Grygera, Trčka, Mikšík.

POČENICE – SLOVAN HAVÍŘOV 6:7 (2:2, 1:0, 3:5).

Branky Počenic: Florián 3, Šindelka 2, Bláha.

POČENICE – HORNÍ SUCHÁ 5:9 (3:2, 1:2, 1:5).

Branky Počenic: Hyánek 2, Šindelka, Kosek, Ničájevski.

Počenice: Lovas – Ničajevski, Mikulenka, Krčmař, Kosek, Hyánek, Šindelka, Kovařík, Miroslav Michajlovič, Bláha, Florián, Lepič, Žižlavský, Dvorský. ⋌(hot)