HOLEŠOV – OLOMOUC 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Cestu k prvnínu letošnímu diviznímu vítězství Holešova nasměrovali už v první třetině Trněný a Grygera, kteří se do dvacáté minuty postarali o dvoubrankový náskok pro domácí. Holešovskou pohodu pak ještě ve čtyřiadvacáté minutě umocnil třetí trefou v síti Olomouce Tkadlčík. Hosté se sice v utkání snažili, ale v jeho průběhu stačili pouze korigovat stav na 3:1 a 4:2.

,,Podali jsme disciplinovaný výkon. Proti mladému olomouckému soupeři jsme byli rovněž přesnější ve střelbě. K tříbodovému zisku nám pomohly také individuální chyby v defenzivě hostů," popsal důvody povzbudivé výhry kouč Holešova Petr Šíma.

Branky Holešova: Trněný, Grygera, Tkadlčík, Müller.

HOLEŠOV – UNIČOV 6:7 (3:2, 2:3, 1:2)

Přímý souboj o sedmé místo tabulky Holešov už nezvládl. Domácí byli sice v utkání mírným favoritem, ale Uničov dokázal trestat jejich chyby. Holešovský tým měl přitom duel velmi dobře rozehraný. V osmé minutě vedl po gólech Trněného a Tkadlece 2:0. V dalším průběhu střetnutí to bylo ještě 3:1, 4:3 a 5:4. V osmatřicáté minutě však Uničov Rotreklem vyrovnal na 5:5 a v závěrečné části už byli úspěšnější hosté, kteří sedmadevadesát sekund před koncem Šaldou definitivně strhli vítězství na svoji stranu.

,,Tři body získali hosté zaslouženě. My jsme sice Severomoravany přestříleli, ale oni byli v koncovce produktivnější," uznal trenér poraženého celku Šíma.

Branky Holešova: Radek Nedbal 3, Trněný, Tkadlec, Šiška. Sestava: Ondřej Mikeška – Trněný, Fridrich, Jiří Nedbal, Svozil, Vysloužil, Šiška, Tkadlčík, Grygera, Radek Nedbal, Nepraš, Tkadlec, Müller, Mrnuštík. ⋌(hot)