SOKOL ERUPTING DRAGONS HAVL. BROD – SFK KOZEL POČENICE 5:6 po sn (3:2, 2:2, 0:1)

V utkání bylo ze strany hostů cítit velké odhodlání. Přesto po brance v oslabení od 10. minuty prohrávali. Už o minutu později však srovnal Uhrinovský a po necelých šedesáti vteřinách poslal hosty do vedení Houšť. Počenice však svůj náskok neudržely a do šaten odcházely za stavu 2:3.

„Hráli jsme jen na dva útoky a chyběli nám tři obránci základního kádru. Proto museli nastoupit hráči z rezervních týmů. Sestava nebyla nejsilnější, ale o to víc hráči bojovali,“ řekl hrající kouč Počenic Tomáš Olšina.

Jestliže v první třetině byli aktivnější domácí hráči, po přestávce zabrali hosté. Ve 26. minutě ale počtvrté inkasovali. O tři minuty později snížil Lazor, ale po chvíli domácí přidali pátou branku. Druhou brankou v zápase poté snížil na 5:4 Houšť.

„Hrálo se na katastrofální podlaze, na kterou jsme vůbec nebyli zvyklí. Hra byla velmi vyrovnaná. Žádný ze soupeřů nezískal větší než jednobrankový náskok,“ řekl Olšina.

Ve vyrovnané třetí třetině se hostům podařilo po brance Fialy vyrovnat. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Až desátý pokus rozhodl. Úspěšným střelcem byl hostující Lazor. Po zápase s lídrem tabulky tak panovala v počenickém táboře dobrá nálada.

„V závěru zápasu jsme byli lepší a domácí jsme už nepouštěli do žádných šancí. Dobře zachytal brankář a všichni kluci podali dobrý výkon směrem dozadu. Nakonec vyhrál v nájezdech lepší gólman,“ dodal trenér Počenic.

Branky a asistence Počenic: 11. Uhrinovský, 12. Houšť (Fiala), 29. Lazor (Houšť), 33. Houšť (Lazor), 42. Fiala (Uhrinovský). Rozhodující nájezd – Lazor.

Počenice: Michajlovič – Uhrinovský, Houšť, Fiala, Zavadil – Paliga, Olšina, Svoboda, Kovařík, Lazor, Bláha. Trenér: T. Olšina.

TJ SOKOL KRÁLOVSKÉ VINOHRADY – SFK KOZEL POČENICE 3:7 (0:2, 2:3, 1:2)

I přes náročný zápas s Havlíčkovým Brodem zůstalo Kozlům dost sil na boj s Královskými Vinohrady. Vstup do zápasu hostům vyšel. Už po jedenácti vteřinách se trefil Bláha, a v 8. minutě zvýšil náskok Počenic Houšť.

Ve druhé části nejdříve potrestal chybu domácích v rozehrávce Bláha, který upravil na 3:0. Až ve 36. minutě se proti dobře bránícím hostům poprvé gólově prosadili domácí. Potom přidali během necelé minuty góly Počenic Lazor a Uhrinovský. Mezi obě branky hostů se vešel ještě jeden brankový úspěch domácích. Ve třetí třetině navýšily Počenice své vedení až na 7:2. Poslední slovo v utkání měli domácí, kteří výsledek ještě kosmeticky upravili.

„Snažili jsme se vycházet z kvalitní obrany a hráli jsme na brejky. Domácí se ke střelbě dostávali většinou z velké dálky. Měli určitě víc ze hry, ale nám se dařilo zakončovat gólově brejkové situace. Vzhledem k okleštěné sestavě je pro nás zisk bodů povzbuzením. Znovu se ukázalo, že venku hrajeme někdy lépe než doma,“ řekl trenér Počenic Tomáš Olšina.

Počeničtí florbalisté se díky zisku pěti bodů dostali v tabulce na čtvrté místo. Na první Havlíčkův Brod ztrácí jenom tři body. Další prvoligové zápasy čekají svěřence trenéra Tomáše Olšiny až 4. a 5. prosince kdy se představí na hřištích Pelhřimova a Českých Budějovic.

Branky a asistence Počenic: 1. Bláha (Uhrinovský), 8. Houšť (Lazor), 28. Uhrinovský (Bláha), 39. Lazor (Houšť), 39. Uhrinovský (Kovařík), 41. Lazor (Uhrinovský), 42. Lazor (Bláha).

Počenice: Michajlovič – Uhrinovský, Paliga, Olšina, Houšť, Svoboda, Fiala, Kovařík, Lazor, Bláha, Zavadil. Trenér: T. Olšina.