FBC SLOW SHOES HOLEŠOV - FBC AKADEMIK UASK VYŠKOV 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)

V utkání sousedů v tabulce byl sice favoritem tým Holešova, ale Vyškov jej dokázal zle potrápit. Předvedl velmi dobrý výkon a nakonec byl blízko bodového zisku.

Slow Shoes vstoupili do utkání se snahou vstřelit rychlý uklidňující gól, ale výsledkem byla jen mírná uzemní převaha. Ve druhé polovině první třetiny se Vyškovu povedlo dvakrát skórovat, a dostat se tak do velmi nadějného vedení.

Ve druhé třetině se Holešovští začali více tlačit do brankoviště hostí a odměnou jim byly dva góly Milana Šubína, který Holešov posílil společně s Jiřím Galandrem jen pár dnů před utkáním.

Vyškov se ještě jednou dokázal dostat do vedení a po dvou třetinách vedl 3:2. I ve třetí třetině se Vyškov držel a nepouštěl Holešov do příliš velkých šancí, i když tlak Holešova sílil.

Slow Shoes dokázali vyrovnat v přesilové hře pár minut před koncem zápasu, když se pohotovou tečí prosadil Dan Mikeška. Celou poslední třetinu měl Vyškov velké problémy s lepší fyzickou kondicí Holešova, ale i tak vše nasvědčovalo tomu, že zápas nebude mít vítěze.

Sedm sekund před koncem se však Holešovští dostali do brejku tři na dva, který ukázkově vyřešilo nové duo Šubín - Galandr. Holešov si tak připsal velmi důležité body, které byly sice trošku šťastné, ale na druhou stranu vydřené a neskutečně vybojované.

Branky a nahrávky: Šubín 2 (Vysloužil, Galandr), D. Mikeška (Šubín), Galandr (Šubín). Holešov: Králík – Galandr, Vysloužil, P. Mikeška, Filipčík, Doležal - Šubín, Svozil, Štětkář, Lánský, Černoch, D. Mikeška, Fuksa.

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV - SPA GULLIVERS SOKOL BRNO I 9:0 (3:0, 4:0, 2:0)

Ve druhém utkání nastoupil Holešov proti béčku brněnských Guliverů, kteří pro něj byli velkou neznámou. Zápas divákům nabídl vyrovnaný souboj snad jen v prvních pěti minutách.

V jeho zbytku pak Slow Shoes nedali Guliverům sebemenší šanci a zdrcujícím způsobem je přejeli. Tak výborný zápas se Holešovu už dlouho nepovedl a dá se říct, že byl jejich vůbec nejlepší v historii. Holešovu se dokonce podařilo „přilepit“ k sedačce správce haly pana Tučka, který si nemohl tak skvělé představení nechat ujít. Jinak není nutné k zápasu nic dodávat, protože to byla jednostranná záležitost.

Poděkování si zaslouží také fanoušci, kteří Holešov ráno i odpoledne neúnavně povzbuzovali. Jen díky nim se Holešovu podařil obrat proti Vyškovu korunovaný infarktovou koncovkou a nádherný ofenzivní koncert proti Brnu.

Florbalisté Holešova vyhráli pět z deseti letošních utkání a v tabulce jsou na šestém místě.

Branky a nahrávky: Šubín 3 (Filipčík 2, Svozil), Svozil 2 (Šubín, Vysloužil), Doležal 2 (D. Mikeška, Lánský), D. Mikeška (Vysloužil), Lánský (Vysloužil). Holešov: Králík – Galandr, Vysloužil, P. Mikeška, Filipčík, Doležal - Šubín, Svozil, Štětkář, Lánský, Černoch, D. Mikeška, Fuksa.