V prvním zápase si chtěl Holešov spravit chuť po nepříliš povedeném turnaji v Pohořelicích. Soupeřem Holešova byly Bučovice, které disponují obrovskou ofenzivní silou i přesto, že poslední dobou objíždí turnaje v sedmi lidech.

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV - FBC SOKOL BUČOVICE 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)

Holešov vstoupil do utkání velmi vlažně a už po šesti sekundách prohrával 1:0. Ve druhé třetině se Slow Shoes nepatrně zlepšili a podařilo se jim otočit skóre na 2:1. To však bylo z jejich strany vše. Bučovice zpřesnily přihrávky a střelbu a hlavně se jim podařilo strhnout Holešovské ke hře nahoru dolů, kterou dokonale ovládají.

Holešov nebyl za celý zápas schopen Bučovice překvapit nějakým rychlým protiútokem nebo nečekanou myšlenkou, a navíc totálně vyhořel v defenzivní činnosti. Hra dozadu je jednoznačně největší slabinou Holešovských, a pokud na ní nezapracují, tak budou mít problémy i s mnohem slabšími týmy, než jsou Bučovice.
Branky a asistence: 17. Paseka (M. Zapletal), 19. M. Zapletal (Lánský), 39. M. Zapletal (P. Mikeška).

FBC SLOW SHOES HOLEŠOV - 1. FBC ALIGATORS HUKOT KLOBOUKY 3:5 (2:2, 0:2, 1:1)

Poslední možnost, jak zachránit nevydařený vstup do sezony, měli florbalisté Slow Shoes Holešov ve svém druhém zápase na domácím hřišti proti Aligátorům z Klobouk.

Oba týmy spolu před měsícem remizovaly 3:3 a byli to Aligátoři, kteří měli v tomto utkání navrch. Ve druhém utkání však byli mírně lepší hráči Holešova, ale ani to jim ke třem bodům nepomohlo. Holešov opět „zdobila“ žalostná hra dozadu a góly Aligátorům doslova věnoval. Naopak na každou útočnou akci se velmi nadřel a opět se trápil v koncovce.

Nutno přiznat, že byl výkon Holešova o poznání lepší než v prvním zápase, ale na Aligátory, kteří se pyšní nejlepším útokem v celé soutěži, to zase nestačilo. Holešov se v úvodu sezony neskutečně trápí a místo vytyčeného prvního místa je z toho zatím překvapivě v tabulce místo poslední. Po prvních zápasech se zdá, že florbalisté Slow Shoes budou hrát jen o záchranu.

Branky a asistence: 7. D. Mikeška, 15. M. Zapletal, 41. Fuksa (Vysloužil).
Slow Shoes Holešov: Králík, Doležal, Paseka, P. Mikeška, Mrnuštík, Vysloužil, Mikšík, D. Mikeška, M. Zapletal, Lánský, Černoch, P. Sovadina, Fuksa.