,,Přestože je v Kroplmenovi krátké plavání a nejsem s ním příliš spokojený, tak se mi ve vodě podařilo vytvořit si na první příčce klíčový náskok. Po první disciplíně na mě Kynický ztrácel šestašedesát sekund,“ zavzpomínal na úvod Filip Václavík, který tak  na Hané obhájil loňské prvenství.

Toho však v průběhu patnáctého kilometru cyklistiky dostihl Pavel Žák. ,,Na kole jsme pak spolupracovali a do druhého depa jsme dojeli společně. V závěrečném běhu se mi i díky příjemnému počasí běželo lehce a už po prvním kilometru jsem se od morkovického reprezentanta odpoutal. Toho pak ještě předběhl Lukáš Kynický. V závěru jsem si pobyt na první pozici pohlídal,“ radoval se v cíli Václavík.

Ten ovšem původně neměl v Kroměříži vůbec statovat. ,,Měl jsem za sebou těžký tréninkový týden. Pro účast v závodu jsem se rozhodl až v pátek. Nakonec jsem na Hanou v rámci neplánovaného dalšího tréninku odjel na kole. Na kole jsem se vracel také zpět do Zlína,“ prozradil ještě triatlonista z krajského města.    

 Z regionálních reprezentantů v první desítce výsledkové listiny ještě skončil Petr Veselský z Aspotu Hulín šestý (1:18:39), Radim Barták (BT Morkovice, 1:19:19) sedmý a nositel barev klubu Plavecké sporty Kroměříž Tomáš Procházka osmý (1:20:22).

Závod žen vyhrála teprve patnáctiletá Michaela Urbanová (Plavecké sporty Kroměříž), jež brala prvenství za čas 1:30:44. Druhá byla zkušená Alena Losertová (Zapro Team, 1:33:05), bronzová do cíle doběhla veteránka Dana Hyláková z Vyškova (1:33:44).

Mladá Michaela Urbanová využila skutečnosti, že se podniku v rybníku Bágrák a v okolí Kroměříže nezúčastnily nejlepší regionální triatlonistky Helena Kotopulu a Silvie Pavlíčková. Na startu chyběla také obhájkyně loňské zlaté příčky Martina Novotná. Urbanová  zvítězila zásluhou skvělého výkonu ve vodě. Po vynikajícím plavání totiž na Losertovou získala náskok 2 minut a 21 sekund. Poté si po solidní jízdě na kole v závěrečném běhu pobyt na první pozici kontrolovala.    

Letošního Kromplmena se ve všech kategoriích zúčastnilo 120 triatlonistů.