Pořadatelé vypsali pět mužských, dvě ženské a jednu juniorskou kategorii. Zazávodit si můžou také tandemy. Vypsány jsou rovněž speciální kategorie, a to pro bikery nad 100 kg, soutěž tříčlenných týmů a soutěž o nejlepšího reprezentanta Prusinovic. Rohálovská padesátka 2015 je navíc společně s únorovým silničním běžeckým závodem Rohálovská desítka součástí Rohálovského duatlonu 2015. Je rovněž zařazená do čtyřdílného seriálu MTB Král Hostýnek. Pořadatelé v Prusinovicích ani letos nezapomněli na mládež. Dětské kategorie startují na zkrácených tratích v 9.30 hodin. Očekává se účast 700 vyznavačů horských kol a také zhruba 200 bikerů v dětských kategoriích.

,,Hlavním favoritem mezi muži bude zlínský jezdec Jiří Hradil, Karel Hartl z Hranic na Moravě a morkovický Pavel Žák. Ze široké regionální špičky se však mohou prosadit i další bikeři. Mezi ženami je největší aspirantkou na prvenství Irena Berková z Koryčan," tipuje jeden z pořadatelů Martin Koplík.

Podnik v Prusinovicích je atraktivní i pro diváky. Na trati je totiž spousta krátkých a prudkých stoupání, kde pro bikery není mnoho míst na odpočinek. ,,Nejobávanější je stoupání na šestatřicátém kilometru zakončené vrchařskou prémií. Atraktivní ovšem bude i rychlostní prémie na šestém kilometru, lesní single traily, dva brody na devatenáctém kilometru v Líšné a třiačtyřicátém kilometru v Holešově. Ten holešovský pod Holajkou bude letos včetně hudebního doprovodu," vybral další zajímavá místa Koplík, jenž společně se svým týmem připravil ještě bohatý doprovodný program.

,,V jeho rámci vystoupí kapely Elko Band, zpěvák Dale B. Williams, chystáme i večerní diskotéku. Na své si přijdou i děti, které můžou navštívit dílničku TyMy, stánek Besip, skákací hrad a projet se na koních," zve k návštěvě Martin Koplík.

Vítězství v Rohálovské padesátce v roce 2014 mezi muži vybojoval časem 2:01:39 biker z České Lípy, český reprezentant Kryštof Bogár. V ženách byla nejrychlejší koryčanská Irena Berková, reprezentující zlínský klub Amenity Extrem Sport Ladies (2:18:51).