Jako první byla na programu šampionátu časovka jednotlivců. Na trati v okolí veslařského kanálu v Račicích obsadil Ondřej Tkadlec sedmé místo. Desetikilometrovou trať absolvoval za 14:52 minut. Vítězem se stal Ondřej Žniva (RK Cyklos Val. Meziříčí) 13:57. Na druhém místě skončil Jan Kraus (CK Bítovská) 14:21 a třetí příčka patřila Tomáši Kadlecovi (TJ ŽCE Cyklistika Plzeň) 14:24.

Svěřenec trenéra Radima Vašíčka nastoupil také k závodu v časovce dvojic. Jeho kolegou byl vítěz individuální časovky Ondřej Žniva. Tato dvojice si nakonec dojela pro stříbrné medaile.

Sbírku medailí si rozšířil Ondřej Tkadlec o bronz v závěrečném individuálním závodě na 44 kilometrů. Vedoucí skupina objela trať za 1:21:55 hodin a Tkadlec nestačil v závěrečném spurtu pouze na vítězného Vojtěcha Nipla (TJ Stadion Louny) a druhého Tomáše Kadlece (Plzeň).