Ve vynikající atmosféře se útočilo od prvních metrů. Na těžké technické trati to bylo náročné a závodníci ze sebe vyždímali všechny síly.
Druhý den se jel silniční závod, při kterém měl Ondřej Tkadlec smůlu. Při spurtu ve druhém kole měl pád, ale závod přesto dokončil na sedmém místě.

Náladu si vylepšil v závěrečné etapě, kdy dojel na druhém místě.
Třetí etapa nabídla závodníkům nádherné prostředí Drahanské vrchoviny. Doslova v cyklistickém ráji se odehrávaly finálové boje prvního ročníku této tour.

V celkovém hodnocení Haná Tour obsadil Ondřej Tkadlec také druhé místo. V kategorii kadetů skončil Martin Zachara v konečném pořadí na 18. místě.

Bikeři bodovali při půlmaratonu v okolí Prahy

Skupina závodníků na horských kolech startovala na mistrovství České republiky v půlmaratonu. Start mistrovského závodu byl na chuchelském oválu a trať, která měřila 55 kilometrů s převýšením 950 metrů vedla směrem na Karlštejn a zpět do Chuchle. Trať byla krásná a jelo se u bikerů velice populární krajinou v okolí hradu Karlštejn.

Souboj o mistrovské tituly v 11 kategoriích přilákal na start do Velké Chuchle přes tisícovku startujících všech výkonnostních i věkových skupin. Prudký liják, který přišel v předvečer startu, trať na některých úsecích dokonale rozmáčel. Počasí nakonec nenaplnilo chmurné předpovědi a v den závodu naštěstí nepršelo. Přesto už trať vyschnout nestačila. Martin Pospíšilík z Cyklo MXM Hulín dojel 34. v celkovém pořadí (dvacátý v kategorii elite) časem 1:58:24 se ztrátou čtrnácti minut na vítěze Hynka Kristiána. Radim Vašíček skončil na 91. místě (sedmnáctý v kategorii do 29 let).

Třetí akcí, které se cyklisté z Hulína zúčastnili, byl již tradiční závod Letonické Brdky. Vítězem v kategorii kadetů se stal Jaroslav Svačina, třetí místo obsadil Ondřej Tkadlec, čtvrtý dojel Ota Coufalík.