VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Drásala rozhodl spurt, musela přijet i sanitka

Holešov – Souboj až do konce! Až v závěrečném sprintu pokořil Jan Jobánek loňského krále bikemaratonu Drásal Jana Hrušku a převzal po něm pomyslnou korunu pro vládce 17. ročníku cyklistického závodu, na němž zároveň stanovil i nový rekord tratě v čase 4:41:34.4, 2. Nutno připomenout, že hlavní trasa na 115 kilometrů byla o 5000 metrů kratší, než v minulém roce.

7.7.2010
SDÍLEJ:

Jan Jobánek.Foto: www.mtbs.cz

„Těžko srovnávat jednotlivé ročníky. Sucho, jaké bylo letos, tady dlouho nebylo. Ale rekord je příjemný,“ přiznal vítěz Jan Jobánek z domácí stáje Merida bike team Holešov.

Úřadující vládce Hostýnských vrchů bývalý elitní silniční cyklista Jan Hruška bral své sesazení z trůnu s nadhledem. „Loni jsem se jako vítěz necítil, protože jsem vyhrál se štěstím. Proto jsem si to chtěl letos vyhrát poctivěji, ale bohužel se to nepovedlo. Měl jsem na obhajobu velkou chuť, ale nedá se nic dělat. Dneska vyhrál nejlepší,“ uznal Hruška.

Na prvním strmém kopci Poschlá se startovní pole roztrhalo a vytvořila se silná pětičlenná skupina, která udávala tempo celého závodu. Na 80. kilometru na Trojáku už si to mezi sebou rozdávala pouze elitní dvojice Hruška-Jobánek. „Nebyli jsme si schopní navzájem odjet. On mě zkoušel uniknout ve sjezdech, kde jsem mu kupodivu stačil. Já jsem to na něj zkoušel pro změnu v kopcích. Snažil jsem nahodit nepříjemné tempo, jestli ho tam nenechám, ale následně mi bylo jasné, že se rozhodne v závěrečném sprintu., což mi ale po pravdě řečeno do karet příliš nehrálo. Dnes jsem na něj nic nedokázal vymyslet,“ povzdechl si Jan Hruška, jemuž ani sluneční paprsky příliš nesvědčily „Až takové teplo mít nemusím, ale na tour bylo tepleji. Dá se to přežít,“ podotkl Hruška.

Během celého závodu, který pořadatelé považují za kultovní a jeden z nejtěžších a nejstarších závodů u nás, došlo i k několika pádům. Krátce po jedné hodině odpolední již měli hlášená tři nepříjemná zranění. „Jedna zlomená ruka, jedna klíční kost a otřes mozku,“ vyjmenoval hlavní organizátor Jaromír Ondrušák.

„Na Kelčský Javorník musela pro jednoho ze závodníků dokonce přijet sanitka. Zraněný by měl být již v nemocnici. Dřív vážných úrazů bylo hodně, proto jsme měli na kritických místech pořadatele, kteří závodníky na nebezpečná místa upozorňují,“ dodal Ondrušák.

Výsledky Drásala 2010:

Kategorie elite (115 km): 1. Jan Jobánek (Merida bike team) 4:41:34.4, 2. Jan Hruška (Volvo Auto Hase MTB Team) +1.9, 3. Ondřej Fojtík (Volvo Auto Hase MTB Team) +2:28.6, 4. Nikola Ivanov (Baník Ostrava) +4:20.9, 5. Karel Hartl (Kellys Bike Ranch Team) +8:02.4, 6. Václav Ježek (Alpine Pro – Author Team) +19:14.6, 7. Ondřej Kobliha (Česká spořitelna – Specialized MTB team) +22:51.0, 8. Tomáš Kechrt (Pells Team) +26:18.9, 9. Pavel Žák (TROB – Cyklo O.P. Morkovice) +27:48.3, 10. Miroslav Janota (Volvo Auto Hase MTB Team) +29:20.0.

Malý Drásal (53 km): 1. Stanislav Hejduk (Factor Bike Team) 02:05:57.7, 2. Jan Fojtík Volvo Auto Hase) +0.1, 3. Jakub Šilar (Alpine Pro – Author Team) +9.8.

Vítěz Jobánek: Hruška se mě držel jako klíště

Jak nevyzpytatelným závodem je bikemaraton Drásal, se přesvědčil Jan Jobánek (na snímku) z holešovské stáje Merida bike team. V loňském roce dojel v cyklistickém závodě na 115 kilometrů s protrženou pneumatikou smolně šestý, v sobotu slavil sladký triumf a rekord závodu. „Abyste jej vyhrál, musíte mít štěstí, které mi vloni chybělo. Nyní mi všechno sedlo. Vyšlo mi i horké počasí, které mám rád. Je to hodně těžký závod, ale když vyhrajete, užíváte si to,“ vychutnává si slastné chvíle 26letý Jobánek.

Jak vypadal závěrečný únik vaší skupiny?

Když jsme ujeli Ondrovi Fojtíkovi, tak jsem několikrát ve sjezdech zkoušel nastoupit proti Honzovi Hruškovi. Vím, že je horší technik, ale držel se mě jak klíště. Ani v závěrečném kopci se nerozhodlo, poslední sjezd jsme jeli na jistotu. Nikdo nechtěl udělat chybu, a každý počítal s tím, že se bude rozhodovat ve spurtu.

Kdy vám bylo během závodu nejhůře?

Zřejmě v posledním asfaltovém kopci, kde Honza Hruška jel ve slušném tempu. Chvílemi jsem za ním visel, ale zřejmě ani nepoznal, že se mi nejede dobře.

Jeden z vašich konkurentů Ondřej Fojtík měl v průběhu závodu pád. Byl to jeden z klíčových momentů?

On nás ale pak dojel a vypadal dobře. Ptali jsme se jej, co se stalo. Asi třicet kilometrů jel s námi a rozhodovalo se v těžkém kamenitém kopci, kdy mu asi trochu došly síly. Neotáčel jsem se, ale bylo to na výkonnost.

Jak oslavíte triumf?

Ještě nevím, jaký budu mít příští týden program, ale rád bych si dopřál volna, protože poslední tři týdny jsem jel tři těžké maratóny. Možná nějaká oslava bude.

Autor: Daniel Ostrčilík

7.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 16 000 Kč

Zedníci (kromě zedníků ohnivzdorného zdiva) zedník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště - stavby ve Zlínském kraji, - vzdělání není rozhodující, praxe v zednickém oboru 2 roky, ŘP B výhodou, - nástup možný ihned, pracovní doba převážně Po-Pá, práce i přes zimu zajištěna, uvedená mzda je nástupní - po zapracování navýšení mzdy, - kontakt telefonicky Po-Pá nebo své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: er-fas.km@seznam.cz. Pracoviště: Rudolf marušinec - er-fas - kroměřížsko, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Marušinec, +420 725 979 581.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Mzdový účetní 16 760 Kč

Mzdoví účetní mzdová/ý účetní. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16760 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž (Ředitelství sociálních služeb města Kroměříže), - SŠ vzdělání ekonomického směru, prokazatelná praxe samostatné mzdové účetní velké organizace podmínkou, dobrá znalost práce na PC, znalost mzdového systému FLUX výhodou, dobrá znalost mzdové problematiky a související legislativy, pečlivost, zodpovědnost a vysoké pracovní nasazení, schopnost pracovat ve stresu, spolehlivost, flexibilita, loajalita, ochota k dalšímu sebevzdělávání , - uchazeč předloží esej o představě k vykonávané pozici mzdové účetní - max. na 2 strany, formát A4. , - 9. platová třída, Nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, příloha č. 1, zápočet roků podle započitatelné praxe, 5 týdnů dovolené , - Písemné přihlášky, včetně případného souhlasu se zpracováním osobních údajů na dobu 1 roku od data odeslání těchto materiálů k účasti ve výběrovém řízení na pracovní pozici, doplněné: životopisem s přehledem dosavadní praxe a odborných znalostí a dovedností, originálem výpisu z evidence Rejstříku trestů ne starším než 3 měsíce (stačí doložit při vlastním výběrovém řízení), ověřenou kopií dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání, motivačním dopisem, esejí o představě vykonávané pozice mzdové účetní , - Přihláška musí obsahovat tyto náležitosti: jméno, příjmení, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, číslo telefonu, datum a podpis, - Žádost bude v tištěné podobě doručena v označené obálce "Výběrové řízení - mzdová účetní" nejpozději do 23. srpna 2018 do 12:00 hod. Na později doručené žádosti nebude brán zřetel. , - Adresa pro doručování: Sociální služby města Kroměříže, p. o., Riegrovo nám. 159, vedoucí personálního a mzdového oddělení Eva Kupčíková, 767 24 Kroměříž. Pracoviště: Sociální služby města kroměříže, příspěvková organizace, Riegrovo náměstí, č.p. 159, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Eva Kupčíková, +420 573 500 766,724 248 972.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 12 000 Kč

Odborní účetní všeobecní účetní. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRACOVIŠTĚ Morkovice, - Náplň práce: vedení podvojného účetnictví, účtování v knihách podrozvahových a vnitropodnikových účtů, řešení účtování složitých účetních případů v informačním systému, stanovování směrné účtové osnovy, uspořádání, označování a obsahové vymezení položek účetní závěrky a konsolidované účetní závěrky (bude-li dle účetních předpisů povinnost ji sestavit), sestava měsíční účetní závěrky, sestava účetní závěrky za účetní období v souladu s účetními předpisy (rozvaha, výkaz zisků a ztrát, příloha k účetní závěrce, cash flow, přehled o změnách vlastního kapitálu), zpracovávání interních účetních předpisů účetní jednotky v souladu s obecně závaznými právními předpisy, provádění kontroly účetního systému, tj. především kontrolu dodržování nařízení a norem platných uvnitř účetní jednotky, dodržování platné legislativy, kontrola vedení účetnictví v souladu s obecně závaznými právními předpisy, s důrazem na jeho úplnost, průkaznost a správnost, vyplňuování formuláře a hlášení pro státní orgány (záznamní povinnost, oznamovací povinnost, daňové formuláře), spolupráce s orgány státní správy a ostatními institucemi při provádění účetních a daňových kontrol, postupů a šetření, spolupráce s externím auditorem, zpracovávání výstupů z účetnictví pro potřeby managementu účetní jednotky, metodické řízení inventarizace majetku, spolupráce s ostatními útvary, - Požadujeme: ŠS vzdělání, využívání prostředků výpočetní techniky (operační systém, word, excel, internet, elektronická pošta), znalost práce s účetními programy, znalost zákona o účetnictví a souvisejících předpisů, znalost zákona o daních z příjmů, znalost zákona o DPH, orientace v ostatních daňových zákonech, pečlivost a preciznost, samostatnost, schopnost dodržovat termíny a uzávěrky, schopnost spolupracovat s ostatními zaměstnanci, vhodné pro absolventy i pro OZP, proacovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, - Benefity: Týden dovolené nad ZP, příspěvek na stravování, možnost dalšího vzdělávání, - kontakt osobně na pracovišti nebo telefonicky Po-Pá (8:00 - 14:00 hod.), .), příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: remesova@hanhart.cz. Pracoviště: Hanhart morkovice s.r.o., Nádražní, č.p. 453, 768 33 Morkovice-Slížany. Informace: Ivana Remešová, +420 602 546 099.

Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství - Zemědělství, lesnictví a vodní hospodářství 17 000 Kč

Zahradníci pro pěstování zahradních rostlin zahradník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Kroměříž - údržba zeleně ve městě Kroměříž, - zahradník na keře, práce s motorovou pilou a plotostřihem, - vyučení, řidičský průkaz sk. B, praxe nejlépe 3 roky, - doba určitá s možností prodloužení, benefity: stravenky, - kontakt telefonicky Po-Pá (6:00 - 14:30 hod.) příp. své písemné nabídky se strukturovaným životopisem posílejte na e-mail: vlasakova@biopas.cz. Pracoviště: Biopas, spol. s r.o., Kaplanova, č.p. 2959, 767 01 Kroměříž 1. Informace: Věra Vlasáková, +420 573 502 782.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Barborka bude mít osm nových lůžek pro těžce postižené

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Jak jsme žili: Zlobice - Bojanovice

První zmínka o obci Zlobice pochází už z roku 1078. Tento rok tak slaví výročí 940 let. Nejstarší osídlení bylo na levé straně potoka. Od potoka směrem na Popovice bylo vybudováno dvacet jedna usedlostí.

Kradli ve Vrběticích zbraně, hrozí jim vysoké tresty

Policie ukončila vyšetřování případu krádeží poškozených zbraní z areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích a případ předala na Okresní státní zastupitelství ve Zlíně s návrhem na podání obžaloby.

Dům psího utrpení a dvoujazyčná likvidace gigantického burgeru: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 17. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT