„V sobotu 30. června se pojede trasa A na 117 km, trasa OBR Drásal, která je výjimečně prodloužena na 208 km, a také dětské závody,“ připomněla mluvčí holešovské radnice Hana Helsnerová. Součástí sobotního programu bude doprovodný program pro celou rodinu a večer také koncert a ohňostroj.

V neděli 1. července si pak účastníci mohou projet trasy na 16, 5 a 55 kilometrů, což jsou hlavní trasy seriálu Kola pro život. Náročná akce si ale vyžádá hodně organizování, pořadatelé proto už nyní shánějí dobrovolníky.

„Pro zdárný průběh je potřeba minimálně tři stovky dobrovolných pořadatelů. jejich činnost bude spočívat například v obsluze na občerstvovacích stanicích či pořadatelské činnosti v místě startu a cíle,“ dodala mluvčí s tím, že organizátoři nabízejí finanční odměnu a vzhledem k výročnímu čtvrtstoletí i jubilejní tričko: zájemci se mohou hlásit na e-mailové adrese info@drasal.cz. (hed)

Studenti Gymnázia Kroměříž ve čtvrtek byli oceněni za své snažení nejvyšší cenou eTwinning.
Studenti kroměřížského gymnázia si převzali evropskou cenu eTwinning
S dopravním omezením musejí v těchto dnech počítat řidiči ve zdounecké místní části Těšánky. Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) tam totiž opravuje přes 900 metrů dlouhý úsek včetně jednoho z mostů.
Pozor u Těšánek, dopravu tam řídí kvůli opravě silnice semafor