V Kojetíně byla odstartována historicky první jízda dračích lodí v regionu. Všechny jízdy šly přesně podle časového rozpisu, a i přes obavy organizátorů nedošlo k časovému skluzu. Na startovní čáru se postavily celkem třicet čtyři posádky, které mezi sebou měřily síly ve třech kategoriích. Závodilo se od deseti hodin až do sedmi do večera. Úvodní den byly na programu kvalifikační rozjížďky.

Další den pokračoval závod finálovými jízdami ve všech třech kategoriích. V poháru Dračic vyhrály Černé Kočky, pronásledované Heparinem, a na třetím místě skončila posádka ČSSD. O Pohár Starosty města se rozhodlo mezi vítěznou Kobrou 22, druhou Hranickou 21, a třetí skončila posádka ZIPPO.

Posledním pohárem, o který se bojovalo, byl Pohár Předsedy Poslanecké Sněmovny. V této kategorii zvítězila posádka Akord před stavební firmou Ptáček, a na třetím stupínku skončil přerovským Astron. Nesmíme zapomenout ani na Pohár Radia Haná, kde závodily děti z dětských domovů. Po celou dobu konání závodů se vybíraly peníze na podporu těchto dětí.

I. ročník závodů dračích lodí v Kojetíně byl velmi úspěšný, což lze posoudit i podle 5 000 diváků, kteří přišli akci podpořit. Druhý ročník zajímavé akce plánují organizátoři na poslední srpnový víkend příštího roku.