SKP HOLEŠOV – VSK VŠB-TU OSTRAVA 3:2 (-14, 19, 22, -17, 11) a 3:1 (20, 23, -20, 20)
První set byl rozhodnut velmi brzy. Další dvě sady získali pro sebe domácí volejbalisté. Následující sada byla téměř stejná jako ta první s tím rozdílem, že domácí uhráli sedmnáct bodů.
Rozhodující pátý set dotáhli volejbalisté Holešova do vítězného konce.
„Pomohla nám důrazná promluva po prvním setu. Zpřesnili jsme hru, přitvrdili na podání a dokázali se vrátit do zápasu a strhnout ho na svoji stranu. Zápas vyústil do pátého rozhodujícího setu. V něm jsme prokázali větší vůli po vítězství. Dařilo se smečaři Matelovi,“ pochvaloval si hrající kouč domácích Antonín Nášel.
Ve druhém utkání kladli hosté z Ostravy odpor, bojovnější domácí ale v kritických chvílích vždy zabrali a nedovolili hostům bodovat, když zvítězili 3:1.
„Do druhého zápasu jsme nastoupili sebevědomě a bez respektu, s jasným cílem, připsat si další vítězství. To se nám dařilo v prvních dvou setech. Pak nastal jednosetový útlum, ze kterého jsme se ale dokázali oklepat a dotáhli i odvetný zápas do vítězného konce,“ řekl po utkání domácí trenér Antonín Nášel.
Holešovští volejbalisté se v tabulce bodově přiblížili k ostatním družstvům spodní části tabulky a uchovali si naději na záchranu v této soutěži. Teď čeká volejbalisty zápasová pauza a do dalších bojů pod vysokou sítí nastoupí 16. ledna 2010 opět v domácím prostředí, kdy přivítají družstvo Vyškova.