„Byl to pro mě zápas jako každý jiný,“ tvrdil přesto dvacetiletý záložník. I proto k žádnému vzájemnému hecování nedošlo. „Jenom jsme se s kluky pozdravili před zápasem a popřáli si hodně štěstí.“

Jeho gól byl krásný, ale také šťastný. Přímý kop z dobrých třiceti metrů slavičínského brankáře Mendla dokonale zaskočil. „Snažil jsem se míč poslat na zadní tyčku na teč nebo aby spadl do brány, což se taky stalo. Možná mohl být delší, aby neskočil těsně před čárou,“ popsal Školník.

A kolik ho bude stát jeho premiérová trefa v bílém brumovském drese. „Doufám, že mě kluci nechají tak, ale asi budu muset něco donést,“ poznamenal.
Utkání se pro domácí moc dobře nevyvíjelo. „První půlku byl Slavičín lepší. Ukázal, že je právem na čele divize,“ uznal Školník. Vzápětí po inkasované brance navíc poslal sudí Brumov do desíti.

„Nechali jsme se po hloupé chybě vyloučit a to nás srazilo na kolena. Naštěstí jsme se ale vrátili po přestávce do zápasu a Slavičín dostal taky červenou,“ oddechl si mladý středopolař.

Elseremo mohlo dokonce po třech a půl letech v derby zvítězit. Tři vyložené šance ale v závěrečné desetiminutovce promarnilo. „To jsou šance, které musíme proměňovat. V dalších zápasech jich tolik nebude,“ míní Školník.

Do Brumova přišel na hostování už po začátku jara z třetiligové rezervy Tescomy. „Ve Zlíně byli jiní, kteří museli hrát. Chodili kluci z A-týmu. Pro mě nebylo v mužstvu místo. Raději jsem šel tam, kde budu hrát,“ uvedl fotbalista původem z Rokytnice, který na podzim absolvoval za béčko Zlína pouze pět zápasů.

V Elseremu si naopak na vytížení vůbec nemůže stěžovat. Ve všech čtyřech zápasech nastoupil v základní sestavě. V divizi si však musel zvyknout na jinou úroveň hry než v Moravskoslezské lize.

„Divize je pomalejší. Rozhodčí byl sice dneska dobrý, ale jinak je jejich kvalita mnohem nižší. Co má být, se bojí písknout a naopak. Každý souboj má tendenci si někdo lehat a křičet, i když to vůbec faul nebyl,“ našel Školník nejviditelnější rozdíly.

Valašské derby, které navštívilo před nedělním obědem více než tisíc lidí, se mu však líbilo. „V třetí lize by se rozhodně neztratilo,“ podotkl.