Déšť znemožnil odehrát poslední kolo

Bystřice pod Hostýnem – V Bystřici pořádali 2. Moravia Tour – zemský turnaj v dráhovém golfu pro oblast Moravy a Slezska a II. ligu družstev všech kategorií. Na hřiště 1. DGC Bystřice p. H. v městském lesoparku Zahájené se dostavilo celkem 80 hráčů a hráček. Domácí klub tentokrát vyrukoval s patnácti golfisty a golfistkami.

30.6.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Počasí bystřickému turnaji opět nepřálo. Několik přeháněk narušovalo průběh soutěží. Trvalý déšť znemožnil odehrát poslední čtvrté kolo a tak všichni účastníci byli klasifikováni po třech okruzích.

Nejúspěšnější byli opět žáci, kteří si jen prohodili pořadí. Zvítězil Matěj Novák se 66 údery, Jiří Solař byl se 67 údery druhý. Mezi žákyněmi obsadila Alena Doleželová 3. místo. V kategorii seniorů – veteránů skončil Oldřich Mikulík na 8. místě. Karolína Jandová zahrála 73 úderů a zvítězila mezi juniorkami.

V soutěži mužů byl z bystřické sedmičky nejúspěšnější Martin Mlčoch, který s 63 údery vybojoval čtvrté místo. O bronzovou příčku ho připravil až neúspěšný rozstřel. Pořadí a výkony dalších bystřických hráčů: 5. Břetislav Sedláček 64 úderů, 7. Pavel Doležel 65, 11. Michal Stančík 67, 17. Ondřej Mlčoch 70, 21. Petr Čeladník 72, 27. Ivan Doležel 78.

V kategorii žen se bystřickým hráčkám nedařilo a po dlouhé době domácí turnaj nevyhrály. Navíc neskončily ani na stupních vítězů. Nejúspěšnější byla Lenka Doleželová, která se 70 údery obsadila 4. místo. Petra Kouřilová zahrála 71 úderů a byla pátá. Silvie Švehlíková se 73 údery skončila na sedmé příčce.

Excelovaly golfistky MGC 90 Brno. Zvítězila Jana Nakládalová, bývalá hráčka MGC Holešov výkonem 64 úderů. Druhá byla bývalá bystřická hráčka Kateřina Tietzová se 66 údery. Třetí místo zaujala Radka Žaloudková s 68 údery. Na 6. místě pak byla Simona Handlová s 71 údery.

Na programu bylo také 4. kolo I. ligy družstev. V soutěži žáků zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. Solař a A. Doleželová 226 úderů a obsadila 2. místo. Přemožitelem domácích bylo trio MGC Holešov, které v sestavě Radek Doležel ml., Tomáš Klimek a Olivia Prokopová zahrálo 214 úderů.

V kategorii žen zahrálo družstvo 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě L. Doleželová, Kouřilová a Švehlíková 214 úderů a obsadilo 2. místo. Vítězem se stalo se 198 údery skvělé družstvo MGC 90 Brno, které bude velkým favoritem letošního mistrovství České republiky, které bude ve dnech 22. – 24. července pořádáno v Holešově a Bystřici p. H.