SAM BŠM Brno – Slavia Kroměříž 72:29 (38:19) a 71:32 (42:16)

Hru Brna tvoří a taky úspěšně zakončuje, nejlepší hráč této soutěže, Marek Vyroubal. Bohužel v týmu Delfínů se nenašel hráč, který by ho ubránil a tak výsledkem jsou vysoké prohry.

Body: Michalčík 14, Koukal 11, Havlíček 10, Kounický 7, Augustin 4, Kučera 4, Uherka 3, Havlíček 2, Kovář 2, Kranz 2, Nábělek 2, Dřímal, Michálek. TH 29/7.

Slavia Kroměříž – JBC Brno 43:56 (24:23) a 52:33 (41:22)

V neděli na domácím hřišti přivítali kroměřížští basketbalisté hráče JBC Brno v boji o druhé místo v kraji. V úvodním zápase Delfíni zahráli dobře tři čtvrtiny utkání, ale v poslední čtvrtině se hra jejich týmu rozpadla a výsledkem byla třináctibodová prohra.

Ve druhém utkání kroměřížští hráči předvedli výborný výkon, ke kterému je strhl všudybyl Květošek Nábělek – benjamínek týmu. Svým pohybem v obraně i útoku rozhýbal Delfíny a ti vyhráli čtvrtinu 18:7. A když se hráčům podařilo proměnit to, co v prvním utkání neproměnili, dosáhli důležité vítězství.

Body: Michalčík 17, Nábělek 16 TH 4/4, Kučera Kryštof 13, Michálek 10, Kranz 9, Havlíček 6, Kounický 6, Křůmal 5, Kovář 4, Kučera 4, Koukal 2, Uherka 2, Vavruša 1, Augustin, Dřímal. TH 28/12. (lk, ebe)