„Mnohým majitelům veteránů dnes už nestačí jezdit na srazy a představovat své skvosty kolegům a veřejnosti. Chtějí poměřit své schopnosti a vlastnosti svých vozů s ostatními a podělit se o nevšední zážitky. Nejlepší příležitostí je setinová rally,“ potvrzuje hlavní organizátor akce Roman Fluxa.

Soutěž je vypsaná pro posádky s veterány do roku 1991 (kategorie Classic). Druhou možností je startovat s novějšími sportovními automobily vyrobenými v letech 1992 – 2021 (kategorie Exclusive).

„Posádky dostanou těsně před startem itinerář tratě, kterou musí projet ve stanoveném čase. Součástí tratě jsou krátké měřené testy, u kterých nejde o rychlost, ale o co nejpřesnější dodržení stanoveného času,“ upřesnil.

Pořadatelé červnové akce mají podporu zkušených organizátorů jihočeských setinových rallye. Valašska soutěž je druhým dílem seriálu Classic Challenge 2021, kam jsou zařazeny i akce Spring Classic a South Bohemia Classic.

Pořadatelé zvolí trať po zajímavých místech regionu a řidičsky vděčných silnicích.

„Přejezdové časy jsou stanoveny tak, aby se posádky mohly kochat okolní krajinou a plně využít možnosti svých desítky let starých plechových miláčků. Startující mají dostatečnou časovou rezervu, aby nemuseli spěchat a mohli historickou techniku předvést divákům kolem trati,“ ujišťuje zájemce organizátor.

Čeká se i účast ze zahraničí

I když se jedná o premiérový ročník Moravian Wallachia Classic, pořadatelé počítají s účastí posádek nejen ze Slovenska a Polska, ale i z Maďarska nebo Rakouska. „Startovní listina se začala zaplňovat také díky zvýhodněnému startovnému, které platí do konce února,“ upozornil Roman Fluxa.

Moravian Wallachia Classic s centrem ve Velkých Karlovicích se sice pojede až poslední červnový víkend, ale přípravy již nyní jedou na plné obrátky

„Zážitková trať vede po nejzajímavějších místech Valašska, bude měřit téměř pět set kilometrů a její součástí bude minimálně 12 měřených úseků. Páteční etapa s názvem Srdce Valašska nabídne účastníkům okolo 190 km. Druhý den se startovní pole přesune do podhůří Beskyd a na Valašskolašské pomezí, kde ho čeká zbývající porce bezmála 300 kilometrů. Zájemci o start na dvoudenní zážitkové akci najdou všechny informace včetně přihlášky na webu www.mwc.cz ," upřesnil organizátor.