Vloni nejúspěšnější závodnice klubu Lenka Bulisová potvrdila stoupající úroveň a po přechodu do kategorie žen se zařadila mezi nejlepší závodnice, což potvrdila na mistrovství republiky svým osmým místem a konečným šestým místem v celkovém hodnocení Českého poháru. Také ve Slovenském poháru potvrdila svou dobrou formu a celkově obsadila 3. místo, a v Českém poháru v půlmaratonu skončila na 9. místě.

„Bohužel se jí nepovedly závody ve Slovinsku, Belgii a Rakousku, kde bylo možno získat body do světového žebříčku. Nutno ale poznamenat, že to byl pro naši závodnici velmi náročný rok, kdy se musela vyrovnat s náročnějším tréninkem, větší konkurencí výborných našich a zahraničních závodnic, ale také stihla úspěšně odmaturovat a složit přijímací zkoušky na vysokou školu,“ připomenul Bulis.

Velmi dobré výsledky zaznamenala také Eva Svačinová, která se v prvním roce v kategorii kadetek zařadila na špičku závodnic a na mistrovství republiky získala výborné čtvrté místo. Nebýt nešťastného zranění, zřejmě by v celkovém hodnocení Českého poháru dosáhla na medaili. Tak pro ni sezona skončila předčasně na začátku srpna. Přesto ale výbornými výsledky v první polovině sezony nakonec uhájila celkové třetí místo ve Slovenském poháru horských kol, a je tak příslibem dobrých výsledků pro příští sezonu.

„Naši hoši již tak úspěšní nebyli, ale nutno dodat, že v jejich kategoriích je nepoměrně větší konkurence. Petr Novák skončil v Českém poháru v půlmaratonu v elitní kategorii na 20. místě.

Jarda Kotas se po loňské sezoně, kdy ho trápily nemoci a zranění, pomalu rozjížděl, aby ho opět zbrzdila nemoc. Přesto v celkovém hodnocení Českého poháru skončil 27. a v půlmaratonu zakončil sezonu na 9. místě,“ řekl Pavel Bulis.

Roman Bulis se letos vrátil naplno k cyklistice po pětileté pauze a závod od závodu se zlepšoval. Nakonec celkově skončil v Českém poháru na 20. místě a v půlmaratonu obsadil celkově osmé místo.

Ostatní jezdci nenaplnili své plány podle představ, a pokud chtějí konkurovat nejlepším závodníkům, musí ještě přidat v tréninku.
„Kromě výše jmenovaných prioritních závodů jsme se se střídavými úspěchy zúčastňovali také regionálních soutěží. Lenka Bulisová vyhrála Rusavskou padesátku a Roman Bulis se umístil v krajském přeboru horských kol na třetím místě. Pro příští sezonu zůstávají jako prioritní závody

Českého poháru horských kol a Českého poháru v půlmaratonu, a podle možností také pro nejlepší závodníky účast na závodech v Rakousku a na Slovensku. Trošku nás mrzí, že se mezi nás nepřihlásili žádní noví mladí adepti závodní cyklistiky, a tak nenavázali na naši vždy úspěšnou žákovskou kategorii.

Poděkování za podporu patří našim sponzorům, rodičům a přátelům oddílu a v neposlední řadě také Zlínskému kraji, který na všech závodech závodníci oddílu reprezentují,“ dodal šéf týmu Cyklo-Bulis.