„Před dvěma lety, při desátém ročníku, kdy padl historický rekord v počtu účastníků, jsme si stanovili horní hranici pro padesátku. Ta je tisíc závodníků. Kratší trať limit nemá, nicméně očekáváme účast kolem tisícovky startujících," řekl Miroslav Ševčák z pořadatelského oddílu SK Rusava.

Na cyklisty čekají dvě tratě: ta hlavní měří 50 kilometrů a odstartuje v 11:30 hodin ve dvou vlnách s desetiminutovým odstupem. Následně v pravé poledne vyrazí na svou kratší trasu o délce 35 kilometrů zbývající závodníci. Časový limit je pět hodin.

Na start letošního ročníku se postaví i oba loňští vítězové – Irena Berková a Ondřej Fojtík. Muži jsou rozděleni do šesti věkových kategorií, přičemž nejstaršímu přihlášenému závodníkovi je jednasedmdesát let. Ženy jsou rozděleny do tří věkových kategorií a navíc je pro ně také otevřena speciální kategorie na dlouhé trati – tzv. tandemy.

Na vítěze čekají dárkové tašky s cyklistickými produkty od generálního partnera akce, sobotní prezentace se uskuteční od 7:30 do 10 hodin, vyhlášení vítězů je naplánováno na 16:15 a v 17 hodin proběhne tombola startovních čísel. (hed)