Do nejzápadnějšího výběžku Čech odcestovalo také čtrnáct golfistů a golfistek 1. DGC Bystřice p. H. a někteří byli velmi úspěšní, když vybojovali čtyři vítězství, tři druhá místa a dvě třetí. Všichni soutěžící absolvovali hru na eternitových a betonových drahách.

Nejúspěšnější byli bystřičtí hráči v soutěži juniorů, kde zcela triumfovali. Zvítězil a mistrem ČR se stal Michal Stančík, který na osm okruhů (4× eternit, 4× beton) zahrál 206 úderů, což byl nejlepší bystřický výkon v Chebu a prosadil se i v navazujícím k.o. systému v superfinále. Ondřej Mlčoch zahrál 217 úderů a po k.o. vybojoval 2. místo, a tím obhájil svá umístění z mistrovství ČR 2006 v Olomouci a 2007 v Rakovníku.

Oba bystřičtí junioři byli nominováni na srpnové mistrovství světa juniorů v Budapešti. Budou tak startovat na třetím vrcholném podniku v řadě, protože v roce 2006 reprezentovali na mistrovství světa v dánském Odense a o rok později na mistrovství Evropy ve švédském Södertälje.

V kategorii žen byla z bystřické trojice nejúspěšnější Lenka Doleželová, která vybojovala druhé místo. Neobhájila tak svůj loňský titul z Rakovníka. Kateřina Tietzová obsadila 3. místo, když byla s 208 údery první po osmi okruzích, ale v k.o. své postavení neobhájila. Petra Kouřilová obsadila 12. místo.

V soutěži žáků byl z bystřické trojice nejúspěšnější Matěj Novák, který si v superfinále vybojoval pěkné 4. místo. Jiří Solař své 3. místo po finále neobhájil a po ošidném k.o. systému obsadil až 6. místo. Alena Doleželová byla na 14. místě. V hodnocení mladších žáků vybojoval M. Novák prvenství a stal se mistrem ČR. A. Doleželová obsadila 4. místo.

V kategorii mužů byl z bystřické šestice daleko nejúspěšnější Pavel Doležel, který v silné konkurenci nejlepších golfistů ČR vybojoval 6. místo. Pořadí dalších: 18. Daniel Dvořák, 21. Martin Mlčoch, 32. Zdeněk Macháček, 42. David Schreiber, 46. Petr Čeladník.

V extralize družstev proběhlo finálové 6. kolo. V soutěži smíšených družstev zahrál 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Stančík, M. Mlčoch, Tietzová, Dvořák, O. Mlčoch a Macháček 967 úderů a obsadil 3. místo za MGC Brno 954 úderů a SK Tempo Praha 963 úderů. Pořadí dalších: 4. GC 85 Rakovník, 5. MGC Olomouc. I přes třetí příčku kleslo bystřické družstvo na konečné 4. místo.

Ve finále extraligy juniorských družstev zahrál tým 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Stančík, O. Mlčoch a Solař 490 úderů a zvítězil, čímž uhájil dosavadní prvenství a stal se mistrem ČR. Pořadí dalších: 2. ME Blansko, 3. MGC Hradečtí Orli.

Ve finále žákovských družstev zahrála trojice 1. DGC Bystřice p. H. v sestavě Solař, Novák a A. Doleželová 561 úderů, bezpečně zvítězila a tím vybojovala titul mistrů republiky. Pořadí dalších: 2. MGC Holešov 573, 3. MGC Hradečtí Orli.

Vítězstvím obou mládežnických družstev bystřického klubu navázali čerství mistři republiky na své předchůdce, kteří vybojovali pro bystřické barvy několik titulů mistrů republiky v minulých sezonách.

Ve finále družstev žen zahrálo trio 1. DGC Bystřice p. H. ve složení Tietzová, L. Doleželová a Kouřilová 515 úderů a vybojovalo druhé místo. (lk, vld)